Klausimai

Klausimas: Laba diena, norėčiau mokytis ir tapti ugniagesiu gelbėtoju. Norėjau pasiteirauti nuo ko būtent reikia pradėti, norint būti kandidatu atrankoje. Noriu pradėti mokytis nuo šių metų rugsėjo pirmos dienos, kur ir iki kada man vėliausiai reikia kreiptis (sakau vėliausiai, nes šiuo metu esu užsienyje ir reikia planuoti laiką į priekį). Dar norėjau pasiteirauti kokiais kriterijais yra vadovaujamasi atrankoje. Savaime suprantama tai yra sveikata, po to fizinio tinkamumo testas, ar jis panašus į tą kurio pagalba yra atrenkami kandidatai į profesionalią kariuomenę, ar galbūt sunkesnis? Ir negaliu nepaklausti kokia yra alga (be priedu)  tik pabaigus mokslus ir įsidarbinus, statutiniu ugniagesiu gelbėtoju valstybinėje priešgaisrinėje gelbėjimo tarnyboje. Iš anksto nuoširdžiai dėkoju už trumpą paprastą ir nuoširdų atsakymą.

Atsakymas: Asmenys norintys mokytis Ugniagesių gelbėtojų mokykloje, turi kreiptis nuo balandžio 2 d. iki gegužės 11 d. į Apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos Organizacinio skyrius darbuotojus  atsakingus už personalo administravimą. Smulkiau apie tai galite pasiskaityti mokyklos tinklapio www.ugm.lt  Stojimo tvarkos skyrelyje Visa atrankos tvarka ir kriterijai surašyti ten. Mokymosi metu Jums bus mokama stipendija (apie 430 Lt), baigę mokslą gausite apie 1000 Lt atskaičius mokesčius. Mokymų trukmė - 1 metai.


Klausimas: Laba diena, norėčiau mokytis ugniagesiu - gelbėtoju, bet jeigu praeisiu atranką kiek man reikės mokėti už kursus? Nesupratau, kur man pristatyti prašymą, (kokia forma) kokiam personalo administravimo atsakingam darbuotojui, kur jis yra (Panevėžio priešgaisrinė  gelbėjimo tarnybą). Aš gyvenu Panevėžyje. Ačiū

Atsakymas: Mokymasis Ugniagesių gelbėtojų mokykloje yra nemokamas. Jūs privalote kreiptis į Panevėžio apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos (Ramygalos g.14) Personalo skyrių. Ten užpildysite pateiktą anketą. Su savimi reikia turėti apraše pateiktus dokumentus.


Klausimas: Laba diena, norėjau pasiteirauti nuo ko pradėti, jei norėčiau stoti į ugniagesius gelbetojus? Kur man reiktų  kreiptis duotu adresu svetainėje (  R. Jankausko g. 2, LT-04310 Vilnius ), ar kazkur kitur?  Žinau, kad reikia  praeiti CMEK, bet prieš tai reikia gauti siuntimą iš jūsų, ar tiesiog užsiregistruoti ir važiuoti?  Iš anksto dėkoju už atsakymą. 

Atsakymas: Norėdamas stoti į Ugniagesių gelbėtojų mokyklą, Jūs, pirmiausia, turėtumėte kreiptis į apskrities, kurioje gyvenate, priešgaisrinės gelbėjimo valdybos Organizacinį skyrių. Ten, užpildę reikiamus dokumentus, būsite nukreiptas į CMEK'ą, o vėliau, jeigu būsite pripažintas tinkamu tarnybai, gausite nukreipimą į Ugniagesių gelbėtojų mokyklos atranką. Plačiau apie tai galite pasiskaityti Mokyklos tinklapyje www.ugm.lt Priėmimo tvarkos skyrelyje. 

Paskutinis atnaujinimas: 2018-02-07