Adresas: R. Jankausko 2, LT-04310 Vilnius, LietuvaĮmonės kodas: 111962021
El. paštas: ugm@vpgt.ltTelefonas: +370 5 240 2802 Faksas: +370 5 240 2804

Naujienos

2018-06-18

Šių metų birželio 15 d. Ugniagesių gelbėtojų mokykloje (toliau – Mokykla) įvyko iškilminga diplomų įteikimo ceremonija. Šią dieną 34 Ugniagesių gelbėtojų mokyklos UG-17/17 grupės kursantai gavo pirminio profesinio mokslo baigimo dokumentus, patvirtinančius įgytą ugniagesio gelbėtojo kvalifikaciją. Šventės metu buvo apdovanoti padėkomis už nepriekaištingą ir pavyzdingą tarnybinių pareigų atlikimą, pasirengiant ir dalyvaujant Lietuvos parodų kongresų centre LITEXPO vykusioje tarptautinėje mokymosi, žynių ir karjeros planavimo parodoje „Studijos 2018“, reprezentuojant Mokyklą bei ugniagesio gelbėtojo profesiją bei už aktyvų dalyvavimą Mokyklos Praktinio parengimo skyriaus veikloje ir tinkamą Mokyklos atstovavimą įvairiuose renginiuose UG-17/17 grupės kursantai: Justas Paltanavičius; Ovidijus Borkovskį; Virginijus Kančauskis; Artūras Nugaris; Dainius Klebonas; Rimvydas Kavaliūnas. Pasveikinti būsimųjų ugniagesių gelbėtojų atvyko vidaus reikalų viceministras Česlovas Mulma, Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento prie VRM direktoriaus pavaduotojas vidaus tarnybos pulkininkas Giedrius Sakalinskas, Ugniagesių gelbėtojų mokyklos viršininkas vidaus tarnybos pulkininkas Valdas Krulikauskas bei Mokyklos kolektyvas. Palaiminimą kursantams suteikė Parudaminio Kristaus Atsinaujinimo parapijos klebonas Miroslav Balcevič, gėlėmis ir apkabinimais apdovanojo kursantus jų artimieji bei draugai.

Sveikiname 34 jaunus, stiprius ir drąsius ugniagesius gelbėtojus, kurie jau netrukus įsilies į valstybinės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos gretas!

2018-06-18

Šių metų birželio 16 d. Rokiškyje vyko didžiulis sporto renginys – Jėgos trikovės klasikinio štangos spaudimo atvirasis Lietuvos čempionatas. Paraiškas dalyvauti jame pateikė 130 Lietuvos ir Latvijos atletų. Atviroje amžiaus grupėje svorio kategorijoje iki 105 kg 4-ąją vietą iškovojo Ugniagesių gelbėtojų mokyklos UG-18/18 grupės kursantas Edminas Zubrus, išspaudęs 185 kg sveriančią štangą.

2018-06-13

2018 metų gegužės 29 – birželio 1 d. Portugalijoje, Karkaveloso mieste vyko EFSCA (Europos priešgaisrinių gelbėjimo tarnybų koledžų asociacijos) kasmetinė konferencija ir Generalinė asamblėja. Dalyvavo Austrijos, Belgijos, Čekijos, Baltarusijos, Danijos, Estijos, Vokietijos, Olandijos, Vengrijos, Latvijos, Portugalijos, Ispanijos, Slovakijos, Ukrainos, Slovėnijos, Rumunijos, Kroatijos, Graikijos, Kosovo ir Lietuvos atstovai. Lietuvai atstovavo Ugniagesių gelbėtojų mokyklos (toliau – Mokykla) viršininkas Valdas Krulikauskas.

Konferencijos, kurios tema „Skirtingi savanorių ugniagesių gelbėtojų mokymo modeliai“ (angl. “Different Training Models for Volunteer Firefighters”) metu pranešimus apie savanorių ugniagesių gelbėtojų veiklos organizavimą, mokymo būdus apie naujas technologijas, taikomas savanorių ugniagesių gelbėtojų (ir ne tik savanorių) savo mokymo įstaigose, savo šalyse ar jos regionuose pristatė Ispanijos, Olandijos, Portugalijos, Graikijos, Australijos, Ukrainos, Kroatijos ir Vokietijos atstovai.

Konferencijos metu, buvo pristatyta darbo grupės, kurios veiklos tema „Savanorių ugniagesių parengimas“ (angl. „Training for Volunteers of Fire Service“) ir kuriai pirmininkauja Lietuva bei į kurios sudėtį įeina Olandija, Belgija, Austrija, Portugalija, Ispanija, Kosovas veiklos rezultatai. Aptartas darbo grupės veiklos planas laikotarpiui iki 2019 m. EFSCA kasmetinės konferencijos ir generalinės asamblėjos.

2019 metų kasmetinė EFSCA konferencija planuojama birželio mėnesį Taline (Estija).

2018-06-13

Šių metų birželio 12 – 13 d. Ugniagesių gelbėtojų mokykloje lankėsi 50 vaikų iš Vilniaus r. Valčiūnų gimnazijos ir Vilniaus Salininkų gimnazijos. Apsilankymo tikslas – susipažinti su ugniagesio gelbėtojo profesija. 2-11 klasių mokiniai apsilankymo metu prisiminė kaip saugiai elgtis su elektros prietaisais, ką daryti nusideginus verdančiu vandeniu, kaip elgtis kilus gaisrui, kaip iškviesti pagalbą bei kaip saugiau stovyklauti, vyresnieji turėjo galimybę apžiūrėti mokyklos teritorijoje esančius mokymams skirtus maketus. Vaikai dalyvavo įvairiose rungtyse, kurių metu susipažino su ugniagesio gelbėtojo darbe naudojama įranga bei technika.

2018-06-13

Šių metų birželio 11 d. – 15 d. Ugniagesių gelbėtojų mokyklos UG-18/18 grupės kursantai su lydinčiu dėstytoju dalyvauja kasmetinėse tarptautinėse pratybose, kurias organizuoja Latvijos Priešgaisrinės apsaugos ir civilinės saugos koledžas. Pratybų metu kursantai tobulina savo įgūdžius atlikdami cheminių įvykių likvidavimo darbus, imituodami darbą įvykus pastatų griūtims, atlikdami gaisrų gesinimo ir gelbėjimo darbus ant vandens.

2018-06-12

Šių metų birželio 11 – 14 d. Ugniagesių gelbėtojų mokyklos (toliau - Mokykla) Praktinio parengimo skyriuje vyksta Cheminių įvykių likvidavimo organizavimo vadovo kvalifikacijos tobulinimo kursai gelbėjimo darbų vadovams. Dalyvaujantys šiuose kursuose pareigūnai pradžioje mokėsi savarankiškai ir privalėjo išsilaikyti testą, kurį sudarė 40 klausimų (teigiamai reikėjo atsakyti į ne mažiau kaip 20 klausimų) ir tik gavus testo teigiamą įvertinimą buvo kviečiami tęsti kursų Mokykloje. Kursuose dalyvauja pareigūnai iš Panevėžio, Tauragės, Marijampolės ir Utenos apskričių priešgaisrinių gelbėjimo valdybų, taip pat iš Visagino priešgaisrinės gelbėjimo valdybos. Viso kursuose dalyvauja 8 pareigūnai. Kursų metu dalyviams bus pravedamos įvairios teorinės paskaitos, sudarytos sąlygos atlikti ir pristatyti savarankiškus darbus bei dalyvauti įvairiuose praktiniuose užsiėmimuose gvildenant cheminių įvykių likvidavimo organizavimo ypatumus.

2018-06-07

Šių metų birželio 5– 8 d. Ugniagesių gelbėtojų mokyklos UG-18/18 grupės kursantai su lydinčiu dėstytoju dalyvauja kasmetinėse tarptautinėse pratybose „Siren 2018“, kurias organizuoja Estijos Saugos mokslų akademija Vaike-Maarje mieste Gelbėjimo koledžo pratybų lauke. Pratybose dalyvauja daugiau nei 90 Estijos kursantų ir kursantai iš Lietuvos, Latvijos ir Vokietijos. Kartu su jais gerąja patirtimi dalijasi atstovai iš Estijos Policijos, Greitosios medicinos pagalbos, Sienos apsaugos pajėgų. Pagrindinė pratybose imituojama situacija – Estijos Saugos mokslų akademijoje vykstant Ugniagesybos sporto varžyboms tarp mokyklų Estija stipriai nuniokojama didelės audros. Visi kursantai, dalyvaujantys varžybose, yra prašomi padėti vietinėms pajėgoms likviduoti įvairiausius įvykius: pastatų griūtis, eismo įvykius, teršalų išsiliejimą, gaisrus įvairiose vietose, žmonių gelbėjimas virvių pagalba bei gelbėjimas iš vandens.

2018-06-07

Šių metų birželio 7 d. Ugniagesių gelbėtojų mokykloje lankėsi dvi kadetų grupės su vadovais (viso 23 asmenys) iš įvairių Jungtinių Amerikos Valstijų koledžų. Kadetai buvo supažindinti su mokyklos veikla bei infrastruktūra. Apsilankymo metu kadetai stebėjo kaip vyksta baigiamojo UG-17/17 grupės kursantų egzamino praktinės dalies atsiskaitymas bei apžiūrėjo mokymams skirtus maketus.

2018-06-06

2018 m. gegužės 5 - 7 d. Ugniagesių gelbėtojų mokykloje prasidėjo kursai pagal Ekstremaliųjų situacijų valdymo organizavimo tęstinio civilinės saugos mokymo programą. Kursuose dalyvauja 15 klausytojų iš visos Lietuvos. Programos tikslas – mokyti asmenis, dirbančius valstybės ir savivaldybių institucijose ir įstaigose, kitose įstaigose ir ūkio subjektuose, kurie pagal savo veiklos pobūdį yra atsakingi už ekstremaliųjų situacijų prevenciją, valdymą ir padarinių likvidavimą.

2018-06-04

Šią savaitę (nuo 2018 m. birželio 4 iki 8 d.) Ugniagesių gelbėtojų mokykloje (toliau – Mokykla) pagal CEPOL (Europos Sąjungos agentūra, kuri per mokymą skatina Europos ir tarptautinio lygmens bendradarbiavimą teisėsaugos srityje) mainų programą vieši Lvovo (Ukraina) Gyvenimo saugos valstybinio universiteto prorektorius profesorius Andriy Kuzyk.

Svečias susipažins su Mokyklos veikla, infrastruktūra, stebės kursantų baigiamąjį egzaminą. Be Mokyklos A. Kuzyk ketina apsilankyti ir iš arčiau susipažinti su Bendruoju pagalbos centru, Gaisrinių tyrimų centru, Vilniaus Gedimino technikos universiteto Statybinių medžiagų ir gaisrinės saugos katedra, Vilniaus apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdyba.

2018 m. rugsėjo 24-28 d. planuojamas atsakomasis Mokyklos viršininko vizitas į Lvovą.

Ugniagesių gelbėtojų mokykla. Biudžetinė įstaiga. Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre.
Adresas: R. Jankausko 2, LT-04310 Vilnius, LietuvaEl. paštas: ugm@vpgt.lt
Telefonas: +370 5 240 2802 Faksas: +370 5 240 2804 Įmonės kodas: 111962021