Adresas: R. Jankausko 2, LT-04310 Vilnius, LietuvaĮmonės kodas: 111962021
El. paštas: ugm@vpgt.ltTelefonas: +370 5 240 2802 Faksas: +370 5 240 2804

Naujienos

2017-09-19

Šių metų rugsėjo 19 – 20 d. vyksta kvalifikacijos tobulinimo kursai, skirti ugniagesiams gelbėtojams, dirbantiems AB „Lifosa“ specialiosios paskirties ugniagesių gelbėtojų formuotėje. Per dvi dienas Ugniagesių gelbėtojų mokyklos Praktinio parengimo skyriaus vyresnysis specialistas vidaus tarnybos kapitonas Gintaras Meškauskas apmokys 31 bendrovės darbuotoją. Kursų metu bus išnagrinėtos temos apie gaisrinę techniką ir įrangą, jos taktines charakteristikas ir panaudojimo galimybes taip pat apie gaisrinę bei gelbėjimo darbų cheminių avarijų metu atlikimo taktiką, apie cheminės apsaugos kostiumus, jų panaudojimą. Bus kalbama apie darbuotojų saugos ir sveikatos reikalavimus atliekant ugniagesybos ir gelbėjimo darbus bei apie kvėpavimo aparatų patikrinimus ir jų paruošimą naudojimui, darbuotojų saugos ir sveikatos reikalavimus dirbant su kvėpavimo aparatais. Kursų dalyviai atliks praktines užduotis su gaisrine įranga ir kvėpavimo aparatais.

2017-09-19

2017 m. rugsėjo 18 - 22 d. Civilinės saugos mokymo skyriuje vyksta kursai pagal Civilinės saugos specialistų įvadinio civilinės saugos mokymo programą. Kursuose dalyvauja 19 klausytojų iš visos Lietuvos. Pagrindinis šių kursų tikslas - stiprinti civilinės saugos sistemos parengtį Lietuvos Respublikoje, mokyti ir rengti visuomenę kaip elgtis gresiant ar susidarius ekstremaliosioms situacijoms, mokyti apskričių priešgaisrinių gelbėjimo valdybų civilinės saugos skyrių darbuotojus ir civilinės saugos specialistus civilinės saugos organizavimo pagrindų, taip pat veiksmų likviduojant ekstremaliąsias situacijas ir šalinant jų padarinius, supažindinti juos su civilinės saugos organizavimo, pasirengimo galimoms ekstremaliosioms situacijoms principais, būdingomis ekstremaliosiomis situacijomis.

2017-09-18

Šių metų rugsėjo 16 d. Ugniagesių gelbėtojų mokyklos UG-17/17 grupės kursantas Justas Paltanavičius dalyvavo pėsčiųjų žygyje „Kultūrinis kraštovaizdis: nuo piliakalnių iki miesto bokštų“, kurio metu įveikė 20 km trasą. Žygyje dalyvavo apie 100 žmonių iš visos Lietuvos. Žygeiviai aplankė Pagramančio piliakalnį su senovės gyvenviete, Kuturių piliakalnį, Indijos piliakalnį su priešpiliu taip pat Kreivių piliakalnį ir Akmenos upės riedulyną – „Didžioji rėva“.

2017-09-18

Šių metų rugsėjo 18 d. prasidėjo valstybinės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos (toliau VPGT) pareigūnų 90 val. mokymai pagal Aukštalipio gelbėtojo mokymo programą. Mokymuose dalyvauja 7 VPGT pareigūnai – iš Vilniaus, Kauno ir Tauragės apskričių priešgaisrinių gelbėjimo valdybų bei iš Mažeikių objektinės priešgaisrinės gelbėjimo valdybos. Iki spalio 3 d. – kai baigsis mokymai, dalyviai bus supažindinti su gelbėjimo darbų aukštyje teoriniais aspektais, taip pat su darbuotojų saugos ir sveikatos instrukcijomis. Klausys pirmosios pagalbos traumų atvejais teorinių paskaitų bei dalyvaus praktiniuose užsiėmimuose, taip pat išklausys paskaitą apie psichologinę paramą žmonėms, patyrusiems stresą bei apie psichologinę įtampą. Didžiąją dalį mokymų pareigūnai atliks praktines užduotis, susijusias su gelbėjimo darbų aukštyje atlikimu.

2017-09-15

Siekiant populiarinti taikomąsias ir kitas sporto šakas, gerinti kursantų profesinį pasirengimą bei stiprinti komunikaciją, 2017 m. rugsėjo 15 d. Ugniagesių gelbėtojų mokyklos (toliau – UGM) ugniagesių gelbėtojų specialaus fizinio-profesinio parengimo komplekso su baseinu narams mokyti universalioje salėje įvyko krepšinio (5x5) turnyras. Jame dalyvavo UGM 17/17 grupės ir UGM 17/16 grupės kursantai, UGM dėstytojų ir Gaisrinių tyrimų centro darbuotojų jungtinė komanda. Po atkaklios kovos prizinę pirmąją vietą iškovojo UGM17/16 grupės kursantai. Visos prizinės komandos buvo apdovanotos krepšinio kamuoliais.

2017-09-15

Šių metų rugsėjo 13 ir 14 d. Ugniagesių gelbėtojų mokyklos UG-17/16 grupės kursantai lankėsi Vilniaus apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos (APGV) 3-oje ir 6-oje komandose bei Bendrajame pagalbos centre (BPC). Apsilankymo tikslas buvo susipažinti su komandų veiklos sritimis, naudojama įranga, ugniagesių gelbėtojų darbo sąlygomis ir tarnybos ypatumais, taip pat susipažinti su BPC darbo specifika bei problematika. Dirbantys pareigūnai noriai dalinosi informacija su kursantais. 3-iosios komandos pamainos vadas papasakojo apie įrangą naudojamą cheminių, radiologinių bei biologinių incidentų likvidavime. 6-iosios komandos skyrininkai parodė kokios puikios darbo ir poilsio sąlygos sukurtos jų komandoje, papasakojo apie narų darbo specifiką bei naudojamą įrangą. Bendrojo pagalbos centro pareigūnai atskleidė pagrindinę darbo BPC problematiką, pademonstravo kaip veikia vietos nustatymo sistemos bei kaip aliarmuojamos ir valdomos pajėgos.

Antroje dienos pusėje kursantai dalyvavo taktinėse pratybose, kurių metu buvo imituojamas pavojingų medžiagų nutekėjimas į Neries upę, tad kursantai realiai matė Vilniaus APGV 3-iosios komandos ugniagesių darbą statant bonines užtvaras. Šiuos darbus atlikti talkino ir 6-osios komandos narai gelbėtojai.

2017-09-13

Šių metų rugsėjo 13 d. Ugniagesių gelbėtojų mokykloje lankėsi Nacionalinio kraujo centro darbuotojai. Ugniagesių gelbėtojų mokyklos, Gaisrinių tyrimų centro pareigūnai ir darbuotojai bei Mokyklos kursantai aktyviai dalyvavo šioje kilnioje akcijoje ir neatlygintinai davė kraują. Šis kilnus poelgis sergantiems žmonėms suteiks galimybę pasveikti ar net išgelbės jų gyvybes. Kiekvienas kraujo donoras gavo atminimo dovanėles, o davusieji pirmąjį kartą gavo pažymėjimus liudijančius apie šios kilnios veiklos pirmąjį žingsnį.

2017-09-11

Šių metų rugsėjo 7 d. Ugniagesių gelbėtojų mokykloje pratybų lauke buvo renkamas geriausias valstybinės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos pareigūnas. Konkurse žinias ir gebėjimus demonstravo geriausi šalies budinčiųjų pamainų ir Bendrojo pagalbos centro (toliau – BPC) pareigūnai: ugniagesiai gelbėtojai, skyrininkai, pamainos vadai, vairuotojai, skambučių administratoriai ir pajėgų valdytojai, nugalėję pirmajame ir antrajame šio konkurso etapuose rajonuose ir apskrityse.

2017-08-29

Šių metų rugpjūčio 28 d. Ugniagesių gelbėtojų mokykloje lankėsi vaikų stovykla “Nelik vienas – pažink pareigūno profesiją“. 15 socialiai remtinų ar socialinės rizikos grupių šeimų bei delikventiniu elgesiu pasižyminčių vaikų susipažino su ugniagesio gelbėtojo profesija. 12-14 metų amžiaus vaikai apsilankymo metu apžiūrėjo mokyklos teritorijoje esančius mokymams skirtus maketus, dalyvavo rungtyse, išbandė ugniagesio gelbėtojo apsauginius kostiumus, aplankė sporto kompleksą su baseinu narams mokyti bei pasivažinėjo gaisriniu automobiliu.

2017-08-25

Šių metų rugpjūčio 21 d. Ugniagesių gelbėtojų mokyklos Narų ir fizinio parengimo skyriuje prasidėjo šešias savaites truksiantys mokymai pagal 3-osios klasės naro mokymo programą. Asmenims, baigusiems šiuos kursus, bus suteikta naro kvalifikacija (povandeninių techninių darbų naro ir naro gelbėtojo specializacijos). Mokymuose dalyvauja 10 asmenų (2 iš jų yra VPGT pareigūnai), kurie Ugniagesių gelbėtojų mokykloje sėkmingai išlaikė fizinio ir psichologinio parengtumo testus.

Ugniagesių gelbėtojų mokykla. Biudžetinė įstaiga. Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre.
Adresas: R. Jankausko 2, LT-04310 Vilnius, LietuvaEl. paštas: ugm@vpgt.lt
Telefonas: +370 5 240 2802 Faksas: +370 5 240 2804 Įmonės kodas: 111962021