Adresas: R. Jankausko 2, LT-04310 Vilnius, LietuvaĮmonės kodas: 111962021
El. paštas: ugm@vpgt.ltTelefonas: +370 5 240 2802 Faksas: +370 5 240 2804

Naujienos

2016-05-25

2016 m. gegužės 23 d. – birželio 2 d. Ugniagesių gelbėtojų mokyklos Praktinio parengimo skyriuje prasidėjo mokymai VĮ „Lietuvos oro uostai“ darbuotojams pagal Ugniagesio kvalifikacijos tobulinimo programą. Mokymo metu darbuotojai susipažins ir išmoks dirbti su gaisrine bei gelbėjimo įranga. Užsiėmimų metu bus nagrinėjami orlaivių variklių gesinimo ypatumai, gelbėjimo darbai panaudojant hidraulinę bei pneumatinę gelbėjimo įrangą, sruvenančių degalų bei išsiliejusio kuro gaisrų gesinimo ypatumai. Kursuose dalyvauja VĮ „Lietuvos oro uostai“ darbuotojai iš Vilniaus Kauno bei Palangos filialų.

2016-05-24

2016 metų gegužės 24 dieną Ugniagesių gelbėtojų mokyklos 34 kursantams buvo įteikti pirminio profesinio mokymo diplomai. Mokslus jie pradėjo 2015 m. rugsėjo 1 d. Mokyklos absolventai pasiskirstys po visos Lietuvos priešgaisrines gelbėjimo valdybas. Būsimus ugniagesius gelbėtojus mokslų baigimo proga sveikino ir baigimo diplomus įteikė Lietuvos Respublikos vidaus reikalų viceministras Artūras Norkevičius, Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento prie Vidaus reikalų ministerijos direktorius vidaus tarnybos generolas Remigijus Baniulis, Ugniagesių gelbėtojų mokyklos viršininkas vidaus tarnybos pulkininkas Valdas Krulikauskas ir Vilniaus apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos viršininkas vidaus tarnybos pulkininkas Rimantas Steponavičius. Kursantus palaimino Lentvario klebonas kunigas Gintaras.

2016-05-19

Šių metų gegužės 17 d. Ugniagesių gelbėtojų mokyklos Praktinio parengimo skyriuje lankėsi 12 vaikų iš Juodšilių seniūnijos bendruomenės socialinių paslaugų centro. Pradinių klasių mokiniai atvyko susipažinti su ugniagesio gelbėtojo profesija. Džiaugdamiesi artėjančia vasara ir sušilusiais orais pradinukai apžiūrėjo gaisrinius automobilius, pabandė apsivilkti apsauginę ugniagesio gelbėtojo aprangą, išmėgino savo taiklumą bandydami numušti kamuolius gaisrinio švirkšto pagalba ir bendravo su besimokančiais Ugniagesių gelbėtojų mokykloje kursantais. Pareigūnai vaikams papasakojo apie nemokamą socialinį žaidimą skirtą mokyti vaikus saugaus elgesio. Ekskursija pasibaigė trumpu pasivažinėjimu gaisriniu automobiliu.

2016-05-18

2016 m. gegužės 18 d. Ugniagesių gelbėtojų mokykloje vyko darbo su pirminėmis gaisro gesinimo priemonėmis neformalaus mokymo kursai, kuriuose dalyvavo 15 tarnautojų iš banko „Swedbank“. Kursų metu banko tarnautojai ne tik susipažino su teoriniais dalykais, bet ir praktiškai mokėsi saugiai dirbti su pirminėmis gaisro gesinimo priemonėmis. 50 procentų mokymui skirto laiko buvo skiriama praktiniams užsiėmimams su gesintuvais ir kitomis pirminėmis gaisro gesinimo priemonėmis. Praktinis mokymas vyko atvirame lauke, Ugniagesių gelbėtojų mokyklos praktinio mokymo bazėje Valčiūnuose. Praktinio mokymo metu banko „Swedbank“ tarnautojai gesino kietąsias ir skystąsias degias medžiagas skirtingų rūšių gesintuvais.

2016-05-13

2016 m. gegužės 12 dieną Ugniagesių gelbėtojų mokyklos (toliau - Mokykla) Praktinio parengimo skyriuje vyko Atvirų durų diena, kurios metu besidomintiems galimybe mokytis mokykloje buvo sudarytos sąlygos iš arčiau pažinti ugniagesio gelbėtojo profesiją. Šiame renginyje dalyvavo 24 svečiai, kurių tarpe buvo ir vaikinų, ir merginų. Taip pat renginyje dalyvavo ir kai kurių atvykusiųjų jaunuolių tėvai. Renginio metu Mokyklos viršininkas v. t. pulkininkas V. Krulikauskas pristatė ugniagesio gelbėtojo profesiją, sąlygas, kuriomis gali naudotis besimokantys kursantai, bendrus priėmimo į mokyklą ir atrankos reikalavimus. Diskusija vyko mokomosios komandos klasėje, o pasibaigus jai veiksmas persikėlė į garažą ir pratybų lauką. Garaže dalyviai susipažino su Mokykloje esančia priešgaisrine ir gelbėjimo technika bei įranga. Visiems atvykusiems svečiams buvo sudaryta galimybe „pasijusti“ ugniagesiu gelbėtoju. Visi dalyvaujantys renginyje lipo mechaninėmis kopėčiomis į 30 m aukštį, vėliau gyvenamojo pastato makete, vilkint ugniagesio gelbėtojo apsauginę aprangą ir užsidėjus kvėpavimo aparatus, ieškojo ir sėkmingai surado tariamą nukentėjusįjį ir jį išnešė iš uždūmintos patalpos. Taip pat svečiai noriai dalyvavo ir automobilių karpymo pratybose. Čia kiekvienas dalyvis bandė dirbti su hidrauline bei pneumatine įranga ir išlaisvino nukentėjusįjį iš „metalo“ gniaužtų. Renginio pabaigoje visi svečiai lankėsi ir apžiūrėjo Mokyklos specialųjį fizinio-profesinio parengimo kompleksą su baseinu narams mokyti, bendrabutį bei valgyklą.

2016-05-12

Šių metų gegužės 11 d. Ugniagesių gelbėtojų mokyklos pratybų lauke vyko hidraulinės gelbėjimo įrangos „Weber“ pristatymas.

Šio pristatymo tikslinė klausytojų kategorija – pareigūnai, dirbantys su gelbėjimo įranga ir (arba) ją prižiūrintys. Paskaitas ir praktinius užsiėmimus vedė instruktoriai iš Lenkijos, hidraulinės gelbėjimo įrangos gamintojo „Weber“ atstovai. Teorinių paskaitų metu instruktoriai supažindino su įrangos charakteristikomis, specifika bei naujovėmis,o praktinių užsiėmimų metu - su hidraulinės gelbėjimo įrangos galimybėmis ir jos panaudojimo būdais transporto avarijų metu. Pristatyme dalyvavo 33 pareigūnai iš įvairių priešgaisrinių gelbėjimo valdybų bei Ugniagesių gelbėtojų mokyklos.

2016-05-11

2016 m. gegužės 5 d. Vilniaus Verkų mokykloje – daugiafunkciame centre, kuris vykdo intelekto sutrikimų turinčių vaikų pradinį, pagrindinį ir profesinį mokymą lietuvių ir rusų kalbomis, įvyko Civilinės saugos diena, kurioje dalyvavo daugiau nei 100 įvairaus amžiaus ir įvairių intelekto sutrikimų turinčių vaikų. Ugniagesių gelbėtojų mokyklos Praktinio parengimo skyriaus vyresnioji specialistė vidaus tarnybos vyresnioji leitenantė Miglė Dumčienė ir Civilinės saugos mokymo skyriaus vyriausioji specialistė Regina Voitkevič supažindino vaikus ir jaunimą su saugiu elgesiu ir veiksmais ekstremaliųjų situacijų metu. Vaikai aktyviai dalyvavo atsakinėdami į klausimus, dalinosi savo įspūdžiais bei išgyventomis istorijomis, atidžiai klausėsi apie galimybę įgytas žinias išbandyti kompiuteriniame žaidime „Quest city“. Šventinė ir linksma nuotaika lydėjo visą renginį.

2016-05-11

2016 m. gegužės 11 d. Ugniagesių gelbėtojų mokykloje vyko darbo su pirminėmis gaisro gesinimo priemonėmis neformalaus mokymo kursai, kuriuose dalyvavo 25 tarnautojai iš Lietuvos banko. Kursų metu Lietuvos banko tarnautojai ne tik susipažino su teoriniais dalykais, bet ir praktiškai mokėsi saugiai dirbti su pirminėmis gaisro gesinimo priemonėmis. 50 procentų mokymui skirto laiko buvo skiriama praktiniams užsiėmimams su gesintuvais ir kitomis pirminėmis gaisro gesinimo priemonėmis. Praktinis mokymas vyko atvirame lauke, Ugniagesių gelbėtojų mokyklos praktinio mokymo bazėje Valčiūnuose. Praktinio mokymo metu Lietuvos banko tarnautojai gesino kietąsias ir skystąsias degias medžiagas skirtingų rūšių gesintuvais, mokėsi teisingai laikyti gaisrinę žarną.

2016-05-11

Šių metų gegužės 9 d. Ugniagesių gelbėtojų mokyklos Narų ir fizinio parengimo skyriuje prasidėjo mokymai pagal 3-osios klasės naro mokymo programą. Asmenims, baigusiems šiuos kursus, bus suteikta naro kvalifikacija(naro gelbėtojo specializacija). Mokymuose dalyvauja 11 Valstybinės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos pareigūnų, kurie Ugniagesių gelbėtojų mokykloje sėkmingai išlaikė fizinio ir psichologinio parengtumo testavimą.

Narams gelbėtojams, dirbantiems valstybinėje priešgaisrinėje gelbėjimo tarnyboje, žmones gelbėti tenka ir dieną, ir naktį. Jie traukia vandenyje atsidūrusius automobilių vairuotojus ir jų keleivius, nuo tiltų šokinėjančius nelaimėlius ar saugumo taisyklių vandenyje nepaisančius žvejus. Per 2016 m. keturis mėnesius narai gelbėtojai ištraukė 28 skenduolius. Darbai vandenyje

2016 m. per keturis mėnesius sudarė 3,7 proc. visų, tuo pat metu atliktų gelbėjimo darbų.

2016-05-06

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas prie Vidaus reikalų ministerijos kartu su Ugniagesių gelbėtojų mokykla įgyvendina projektą „Moldovos Respublikos vidaus reikalų ministerijos Civilinės saugos ir ekstremaliųjų situacijų tarnybos gelbėjimo pajėgumų stiprinimas“ (projekto Nr. K2016-VB-MD-050), finansuojamą Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministerijos Vystomojo bendradarbiavimo ir paramos demokratijai programos lėšomis.

Projekto metu bus pasidalinta su Moldovos Respublikos vidaus reikalų ministerijos Civilinės saugos ir ekstremaliųjų situacijų tarnybos (toliau - Moldovos CSEST) pareigūnais gerąja Lietuvos patirtimi pasirengiant ekstremaliosioms situacijoms ir ekstremaliųjų situacijų valdymo organizavimo tobulinimo galimybėmis.

Ugniagesių gelbėtojų mokykla. Biudžetinė įstaiga. Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre.
Adresas: R. Jankausko 2, LT-04310 Vilnius, LietuvaEl. paštas: ugm@vpgt.lt
Telefonas: +370 5 240 2802 Faksas: +370 5 240 2804 Įmonės kodas: 111962021