Adresas: R. Jankausko 2, LT-04310 Vilnius, LietuvaĮmonės kodas: 111962021
El. paštas: ugm@vpgt.ltTelefonas: +370 5 240 2802 Faksas: +370 5 240 2804

Naujienos

2016-08-24

Rugpjūčio 24 d. Ugniagesių gelbėtojų mokykloje lankėsi projekto „Moksleiviai – į Vyriausybę“ dalyvės Kėdainių šviesiosios gimnazijos moksleivė Viktorija Varnaitė ir Raseinių rajono Ariogalos gimnazijos absolventė Algimantė Ambrulaitytė. Šį projektą aštuntą kartą iš eilės organizuoja Lietuvos Respublikos Vyriausybė kartu su Lietuvos moksleivių sąjunga, Nacionaline moksleivių akademija ir Lietuvos mokinių parlamentu. Projekto tikslas – sudaryti sąlygas patiems geriausiems baigiamųjų klasių moksleiviams tiesiogiai susipažinti su Lietuvos Respublikos Vyriausybės veikla ir tapti aktyvesniais piliečiais. Projekto dalyviai rugpjūčio 22-26 d. turi galimybę iš arčiau susipažinti su Lietuvos institucijų ir politikų veikla bei jų kasdieniu darbu ir savaitę patys dalyvauti šioje veikloje.

Moksleivės jau svečiavosi Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamente prie VRM ir aplankė Vilniaus apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos 6-osios komandos 2-osios pamainos ugniagesius gelbėtojus.

Kaip Ugniagesių gelbėtojų mokykloje rengiami ugniagesiai gelbėtojai joms papasakojo Mokyklos viršininkas vidaus tarnybos pulkininkas Valdas Krulikauskas. Merginos buvo supažindintos su Mokykloje naudojama gaisrų gesinimo ir gelbėjimo technika bei įranga, mokymams skirtais maketais bei su Ugniagesių gelbėtojų specialius fizinio ir profesinio parengimo kompleksu su baseinu narams mokyti.

2016-08-24

2016 m. rugpjūčio 24 d. įvyko asmenų, pageidaujančių mokytis Ugniagesių gelbėtojų mokykloje pagal Ugniagesio gelbėtojo profesinio mokymo programą papildoma atranka. Skelbiame pretendentus, laimėjusius atranką į Ugniagesių gelbėtojų mokyklą.

2016-08-22

2016 m. rugpjūčio 22-26 d. Ugniagesių gelbėtojų mokykloje vyks praktiniai Varšuvos aukštosios priešgaisrinės tarnybos mokyklos (Lenkijos Respublika) antro kurso studentų, kurie ruošiami tapti Lenkijos Respublikos gelbėjimo tarnybos karininkais, mokymai. Jau keli metai iš eilės vienos iš partnerinių institucijų studentai džiaugiasi turėdami galimybę tobulinti savo praktinius įgūdžius Lietuvoje.

Pratybose dalyvauja 23 studentai su juos lydinčiomis dvejomis dėstytojomis. Penkių dienų metu studentai susipažins su Ugniagesių gelbėtojų mokyklos gaisrine technika ir įranga, mokymams skirtais maketais bei su specialiu fizinio ir profesinio parengimo kompleksu su baseinu narams mokyti. Pagrindinės praktinių užsiėmimų temos: Degimo procesų stebėjimas. Durų atidarymas ir įėjimas į uždūmintą patalpą; Gelbėjimo darbai sudėtingomis sąlygomis; Gelbėjimo virvių panaudojimas atliekant gelbėjimo darbus iš aukščio ir gylio; Nukentėjusiųjų paieška uždūmintoje aplinkoje; Lengvojo automobilio ardymo taktika; Gelbėjimo darbai ant vandens paviršiaus.

Paskutiniąją pratybų dieną vyks baigiamosios jungtinės pratybos pagal numatytą scenarijų, o po pastarųjų aptarimo įvyks iškilminga pažymėjimų įteikimo ceremonija.

2016-08-19

2016 m. rugpjūčio 17-18 d. Ugniagesių gelbėtojų mokyklos viršininkas Valdas Krulikauskas su vizitu lankėsi Estijoje, kur su Latvijos ir Estijos valstybinių priešgaisrinių gelbėjimo tarnybų mokymo įstaigų vadovais buvo aptartos 2016 m. bendradarbiavimo plane numatytos ir įgyvendintos priemonės bei tolesnis bendradarbiavimas. Susitikimo metu, kuris vyko Estijos valstybinės tarnybos akademijos Gelbėjimo koledže, daug dėmesio buvo skiriama diskusijoms apie mokymo sistemų, taikomų kiekvienoje susitikime dalyvavusioje šalyje, privalumus ir trūkumus. Latvijos priešgaisrinės ir civilinės saugos koledžo direktorius Ainars Pencis pastebėjo, kad kaimyninėse šalyse praktinio mokymo sąlygos nepalyginamai geresnės. Estijos valstybinės tarnybos akademijos Gelbėjimo koledžo direktorius Ain Karafin pasidalino naujienomis apie mokymo proceso organizavimo pokyčius Estijoje, supažindino su 3D virtualaus simuliavimo aplinkoje XVR vykdomu mokymu. Daug dėmesio buvo skirta artėjančiai Estijos mokymo programų tarptautinei akreditacijai. Susitikimo metu buvo pristatyti ir Ugniagesių gelbėtojų mokyklos infrastruktūros plėtros planai. Dalinantis mokymo proceso organizavimo problemomis, su kuriomis susiduria visos susirinkime dalyvavusios institucijos, buvo bandoma ieškoti bendrų sprendimų. Panašaus pobūdžio susitikimai planuojami ir ateityje.

2016-08-19

Šių metų rugpjūčio 18 d. specialaus fizinio parengimo sporto komplekse vyko Mokyklos kursantų plaukimo varžybos. Trylika dalyvių susirungė penkiose rungtyse: 50 m ir 100 m plaukimo laisvu stiliumi; 50 m ir 100 m plaukimo krūtine ir 50 m plaukimo nugara. Apdovanojimus pelnė šeši UG-16/14 grupės kursantai: Marek Markevič (2xI vieta, 1xIII vieta), Lukas Endriukaitis (2xI vieta), Erestas Simėnas (1xI vieta ir 1xII vieta), Andrius Valančius (2xII vieta, 1xIII vieta), Modestas Bukauskas (2xII vieta, 1xIII vieta) ir Artiom Masian (2xIII vieta).

2016-08-18

Šių metų rugpjūčio 17 dieną sėkmingai mokslus baigė 19 kursantų, kurie mokėsi pagal Valstybinės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos ugniagesio gelbėtojo įvadinio mokymo programą ir siekė įgyti teisę dirbti ugniagesiu gelbėtoju valstybinėje priešgaisrinėje gelbėjimo tarnyboje. Valstybinės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos gretas papildys šie jauni ir veržlūs pareigūnai, kurie su nekantrumu laukia, kada prasidės naujas jų gyvenimo etapas – tarnyba. Kursantai besimokydami aktyviai dalyvavo sporto varžybose, švietėjiškuose renginiuose bei akcijose, kurių metu buvo populiarinama ugniagesio gelbėtojo profesija. Baigiamojo egzamino metu jie parodė kursų metu įgytas teorines žinias bei praktinius gebėjimus dirbti su gaisrine, gelbėjimo įranga ir atlikti ugniagesio gelbėtojo funkcijas įvairių įvykių likvidavimo metu. Sėkmingai baigę kursus įgijo teisę dirbti valstybinėje priešgaisrinėje gelbėjimo tarnyboje ugniagesiu gelbėtoju.

Telieka, baigusiems kursus ir įsiliejusiems į pareigūnų gretas, palinkėti sėkmingos tolimesnės tarnybos.

2016-07-27

2016 m liepos 25 –rugpjūčio 4 d. Ugniagesių gelbėtojų mokyklos Narų ir fizinio parengimo skyriuje vyksta mokymai pagal plaukiko-gelbėtojo mokymo programą.

Mokymuose dalyvauja valstybinės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos pareigūnai, Lietuvos policijos antiteroristinių operacijų rinktinės „Aras“ pareigūnai ir Varėnos sporto centro darbuotojai.

Kursų metu mokinama, kaip gelbėti žmones nuo vandens paviršiaus ir nuskendusius iki 6 m gylio, išsilaisvinti nuo skęstančiojo sugriebimų, suteikti pirmąją medicininę pagalbą ir atlikti reanimaciją, kaip transportuoti nukentėjusįjį be pagalbinių priemonių ir su jomis.

Kursų metu bus lavinama jų nėrimo ir skenduolio paieškos technika, plaukimo įgūdžių tobulinimas bei jėgos, greičio ir ištvermės lavinimas vandenyje.

2016-07-27

2016 m. liepos 25 – 29 d. Ugniagesių gelbėtojų mokyklos Praktinio parengimo skyriuje vyksta Gelbėjimo darbų vadovų kvalifikacijos tobulinimo kursai, skirti VĮ „Lietuvos oro uostai“ gelbėjimo darbų vadovams. Pagrindiniai šių kursų tikslai yra: suteikti kursų dalyviams žinių ir praktinių įgūdžių, reikalingų gelbėjimo darbų vadovo funkcijoms vykdyti; išmokyti vadovauti priešgaisrinėms gelbėjimo pajėgoms. Tokie kursai skirti VĮ „Lietuvos oro uostai“ vyksta pirmą kartą. Programoje numatytas ir nuotolinis mokymas ir jam skiriama 15 valandų iš 46. Kursų dalyviai pradžioje mokėsi savarankiškai ir privalėjo išsilaikyti testą, kurį sudarė 40 klausimų (teigiamai reikėjo atsakyti į ne mažiau kaip 20 klausimų) ir tik gavus testo teigiamą įvertinimą buvo kviečiami tęsti kursų jau pačioje Mokykloje. Kursuose dalyvauja darbuotojai iš Vilniaus, Kauno bei Palangos oro uostų. Iš viso kursuose dalyvauja 15 asmenų. Kursų metu dalyviams bus pravedamos įvairios teorinės paskaitos, bus sudarytos sąlygos atlikti ir pristatyti savarankiškus darbus bei dalyvauti įvairiuose praktinėse veiklose.

2016-07-22

2016 m. liepos 21 d. įvyko asmenų, pageidaujančių mokytis Ugniagesių gelbėtojų mokykloje pagal Ugniagesio gelbėtojo profesinio mokymo programą atranka. Skelbiame pretendentus, laimėjusius atranką į Ugniagesių gelbėtojų mokyklą.

2016-07-21

Šių metų liepos 21 d. Ugniagesių gelbėtojų mokykloje vyko asmenų, pageidaujančių mokytis Ugniagesių gelbėtojų mokykloje atranka. Pretendentams teko įveikti du atrankos etapus. Pirmasis etapas – išlaikyti bendrųjų žinių ir gebėjimų testą, kurį sudaro 40 klausimų apimančių keturias sritis: lietuvių kalba, istorija, politologija ir logika. Tik įveikus pirmąjį etapą pretendentai gali bandyti įveikti antrąjį etapą. Antrasis etapas – išlaikyti bendrojo fizinio pasirengimo įskaita, kurią sudaro trys rungtys: jėgos rungtis – pasirinktinai atsispaudimai arba prisitraukimai; greičio rungtis – pasirinktinai 100 m arba 10x10 m šaudykle bėgimas; ištvermės rungtis – 3000 m bėgimas.

Sėkmingai atranką įveikė 34 pretendentai, kurie nuo šių metų rugsėjo 1d. taps Ugniagesių gelbėtojų mokyklos kursantais.

Ugniagesių gelbėtojų mokykla. Biudžetinė įstaiga. Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre.
Adresas: R. Jankausko 2, LT-04310 Vilnius, LietuvaEl. paštas: ugm@vpgt.lt
Telefonas: +370 5 240 2802 Faksas: +370 5 240 2804 Įmonės kodas: 111962021