Adresas: R. Jankausko 2, LT-04310 Vilnius, LietuvaĮmonės kodas: 111962021
El. paštas: ugm@vpgt.ltTelefonas: +370 5 240 2802 Faksas: +370 5 240 2804

Naujienos

2018-09-13

ugm.lrv.lt

Remiantis Lietuvos Respublikos Vyriausybės nutarimu, tikslu suvienodinti valstybės ir savivaldybių institucijų ir įstaigų interneto svetaines, užtikrinti jų veiksmingumą, informacijos aktualumą, patikimumą, paieškos galimybes yra sukurta nauja Ugniagesių gelbėtojų mokyklos (toliau - Mokyklos) interneto svetainė.

Mokyklos interneto svetainėje ugm.lrv.lt bus pateikta aktuali informacija apie vykstančius mokymus, renginius, dalyvavimą įvairiuose projektuose, tarptautinėse pratybose, sporto čempionatuose, apie kursantų mokymąsi ir laisvalaikį bei geriausio pareigūno rinkimus ir kt.

2018-09-05

Šių metų rugsėjo 3-6 d. Ugniagesių gelbėtojų mokyklos (toliau - Mokykla) Praktinio parengimo skyriuje vyksta Cheminių įvykių likvidavimo organizavimo vadovo kvalifikacijos tobulinimo kursai gelbėjimo darbų vadovams. Dalyvaujantys šiuose kursuose pareigūnai pradžioje mokėsi savarankiškai ir privalėjo išlaikyti testą, kurį sudarė 40 klausimų (teigiamai reikėjo atsakyti į ne mažiau kaip 20 klausimų) ir tik gavus testo teigiamą įvertinimą buvo kviečiami tęsti kursų Mokykloje. Kursuose dalyvauja valstybinės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos padalinių pareigūnai, kuriems kursų metu bus pravedamos įvairios teorinės paskaitos, sudarytos sąlygos atlikti ir pristatyti savarankiškus darbus bei dalyvauti įvairiuose praktiniuose užsiėmimuose gvildenant cheminių įvykių likvidavimo organizavimo ypatumus.

2018-09-03

2018 m. rugsėjo 3 d. Ugniagesių gelbėtojų mokykloje prasidėjo nauji mokslo metai. Pagal Ugniagesio gelbėtojo modulinę profesinio mokymo programą pradėjo mokytis atrankoje laimėję 34 jaunuoliai iš visos Lietuvos. Kursantai mokysis devynis mėnesius, iš kurių du mėnesius gilins savo praktinius įgūdžius būsimoje darbo vietoje. Pabaigę mokymus ir sėkmingai išlaikę baigiamąjį egzaminą būsimieji ugniagesiai gaus ugniagesio gelbėtojo kvalifikaciją patvirtinantį profesinio mokymo diplomą.

Ugniagesio gelbėtojo modulinė mokymo programa nuo Ugniagesio gelbėtojo profesinio mokymo programos skiriasi galimybe formuoti atskirus įgūdžius (kompetencijas), reikalingus ugniagesio gelbėtojo darbui. Toks mokymo būdas leidžia efektyviau perteikti reikalingas žinias ir gebėjimus, dėl to kursantas bus geriau parengtas būsimam darbui.

2018-09-02

Rugpjūčio 31 d. vyko VRM mokymo įstaigų sąskrydis, kuris irto nuostabia švente, kurios metu ne tik padirbėjome iš peties, bet ir pabendravome su kolegomis. Ugniagesių gelbėtojų mokyklos. Lietuvos policijos mokyklos, Pasieniečių mokyklos, Muitinės mokymo centro darbuotojai dalyvavo įvairiuose rungtyse : „Ugniagesio kelias“, „Lipimas į dangų“, „Vanduo mūsų draugas“, „Pneumatinis labirintas“, „Aklas tinklinis“, „Muzikinė karuselė“, Draugiškose rungtynėse svarbiausia buvo dalyvavimas ir bendravimas, bet buvo džiugu, kad pirmą kartą Ugniagesių gelbėtojų mokyklos komanda laimėjo pirmą vietą!!

Tai buvo puiki proga ne tik susipažinti su kolegomis, bet ir VRM mokymo įstaigų vadovams neformalioje aplinkoje aptarti svarbiausias tolesnio bendradarbiavimo gaires.

2018-08-28

Šių metų rugpjūčio 28 d. įvyko Ugniagesių gelbėtojų mokyklos geriausio kursanto rinkimai. Renginio metu kursantai rungėsi trijose individualiose rungtyse ir vienoje komandinėje rungtyje. Apsirengimo apsaugine apranga rungtyje nugalėjo Edminas Zubrus. Darbo su B švirkštu, kai naudojamos trys 51 mm skersmens žarnos rungtyje geriausiai pasirodė Ernestas Arcimavičius. Tariamojo nukentėjusiojo pristatymo pirmos pagalbos darbuotojams rungtyje iškovojo pirmąją vietą Dalius Kubilius. Įvertinus visų individualių rungčių rezultatus buvo išrinkti dešimt geriausių UG-18/18 grupės kursantų: Dalius Kubilius, Edminas Zubrus, Maksim Nogin, Andrius Matuzevičius, Ernestas Arcimavičius, Aleksas Baronas, Roland Chandolišvili, Evaldas Rutkovskis, Darius Každailis ir Kornelijus Steckevičius. Komandinės rungties – „Skyriaus darbas nuo autocisternos, kai per skirstytuvą prijungiami du švirkštai (vienas A ir vienas B). Kiekviena darbinė linija susideda iš dviejų žarnų, o magistralinė iš trijų, vandeniui tiekti naudojamas hidrantas arba atviras vandens šaltinis.“ geriausiai pasirodė antrasis pogrupis: Aleksas Baronas, Mantas Girdzijauskas, Darius Každailis ir Paulius Zakšauskas.

2018-08-27

Šių metų rugpjūčio 23 d. Ugniagesių gelbėtojų mokykloje lankėsi 15 vaikų. Apsilankymo tikslas – susipažinti su ugniagesio gelbėtojo profesija. 9 – 13 metų vaikai dalyvavo įvairiose rungtyse, kurių metu susipažino su ugniagesio gelbėtojo darbe naudojama įranga bei technika, apžiūrėjo mokymams skirtus maketus esančius teritorijoje bei apsilankė narų ir fizinio parengimo sporto komplekse su baseinu narams mokyti. Ekskursiją organizavo Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Vilniaus miesto antrojo policijos komisariato pareigūnai.

2018-08-23

Rugpjūčio 22 d. Ugniagesių gelbėtojų mokykloje lankėsi projekto „Moksleiviai – į Vyriausybę“ dalyviai – Kėdainių šviesiosios gimnazijos moksleivė Augustė Dumčiūtė ir Radviliškio rajono Baisogalos gimnazijos moksleivis Tomas Kačiukevičius. Šį projektą dešimtą kartą iš eilės organizuoja Lietuvos Respublikos Vyriausybė kartu su Lietuvos moksleivių sąjunga, Nacionaline moksleivių akademija ir Lietuvos mokinių parlamentu. Projekto tikslas – sudaryti sąlygas patiems geriausiems baigiamųjų klasių moksleiviams tiesiogiai susipažinti su Lietuvos Respublikos Vyriausybės veikla ir tapti aktyvesniais piliečiais.

Kaip Ugniagesių gelbėtojų mokykloje rengiami ugniagesiai gelbėtojai jiems papasakojo Mokyklos Praktinio parengimo skyriaus viršininkas vidaus tarnybos pulkininkas leitenantas Darius Janavičius. Projekto dalyviai buvo supažindinti su Mokykloje naudojama gaisrų gesinimo ir gelbėjimo technika bei įranga, mokymams skirtais maketais, su Ugniagesių gelbėtojų specialius fizinio ir profesinio parengimo kompleksu su baseinu narams mokyti bei su gyvenimo sąlygomis bendrabutyje.

2018-08-20

Šių metų rugpjūčio 20 – 22 d. Ugniagesių gelbėtojų mokykloje vyksta valstybinės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos darbuotojų, kurie mokys plaukti, mokymo kursai, kurių trukmė 18 val., iš jų 6 val. skiriamos teoriniam mokymui, o 12 val. – praktiniam mokymui. Mokymų tikslas – parengti asmenį, išmanantį mokymo plaukti metodiką bei gebantį mokyti asmenis plaukti. Daugiausiai laiko kursų metu skiriama pradinio ir tolesnio mokymo plaukti metodikoms ir jų taikymo ypatumams.

2018-08-20

Šių metų rugpjūčio 20-24 d. Ugniagesių gelbėtojų mokykloje (toliau – Mokykla) vyksta Lietuvos policijos antiteroristinių operacijų rinktinės „Aras“ (toliau – Rinktinė „Aras“) kandidatų atranka. Siekiant tinkamai atrinkti ir įvertinti kandidatus Rinktinės „Aras“ instruktoriai atrankos užsiėmimams pravesti naudojasi Mokyklos teritorijoje esančiais mokymams skirtais maketais, kliūčių ruožu bei baseinu narams mokyti.

2018-08-14

Šių metų rugpjūčio 14 d, Ugniagesių gelbėtojų mokykloje vyksta Viešojo saugumo tarnybos prie Vidaus reikalų ministerijos specialiosios taktikos pratybos. Jose dalyvauja 70 Viešojo saugumo tarnybos pareigūnų bei naudojami vandensvydžiai ir dujų generatoriai.

Ugniagesių gelbėtojų mokykla. Biudžetinė įstaiga. Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre.
Adresas: R. Jankausko 2, LT-04310 Vilnius, LietuvaEl. paštas: ugm@vpgt.lt
Telefonas: +370 5 240 2802 Faksas: +370 5 240 2804 Įmonės kodas: 111962021