Adresas: R. Jankausko 2, LT-04310 Vilnius, LietuvaĮmonės kodas: 111962021
El. paštas: ugm@vpgt.ltTelefonas: +370 5 240 2802 Faksas: +370 5 240 2804

Naujienos

2016-12-05

Gruodžio 5 – 9 d. Ugniagesių gelbėtojų mokyklos (toliau - Mokykla) Praktinio parengimo skyriuje vyksta Gelbėjimo darbų vadovų kvalifikacijos tobulinimo kursai, skirti trečiojo operacinio lygmens gelbėjimo darbų vadovams. Pagrindiniai šių kursų tikslai yra:

- suteikti kursų dalyviams žinių ir praktinių įgūdžių, reikalingų gelbėjimo darbų vadovo funkcijoms vykdyti taip pat suteikti žinių apie ekstremaliosios situacijos susidarymo prielaidas ir galimybę valdyti susidariusią ekstremaliąją situaciją savivaldybės lygiu.

- tobulinti gelbėjimo darbų vadovų gebėjimus vertinti situaciją ir priimti tinkamus sprendimus, organizuoti darbų koordinavimo štabo darbą ir koordinuoti veiksmus su įvykio, ekstremalaus įvykio vietoje dirbančiomis kitomis civilinės saugos sistemos pajėgomis;

Dalyvaujantys šiuose kursuose pareigūnai pradžioje mokėsi nuotoliniu būdu ir privalėjo išsilaikyti testą, kurį sudarė 40 klausimų (teigiamai reikėjo atsakyti į ne mažiau kaip 20 klausimų) ir tik gavus testo teigiamą įvertinimą buvo kviečiami tęsti kursų jau pačioje Mokykloje.

Kursuose dalyvauja pareigūnai iš skirtingų apskričių priešgaisrinių gelbėjimo valdybų, objektinių priešgaisrinių gelbėjimo valdybų, priešgaisrinių gelbėjimo tarnybų. Iš viso kursuose dalyvauja 11 pareigūnų. Kursų metu dalyviams bus pravedamos įvairios teorinės paskaitos bei įvairūs praktiniai užsiėmimai.

2016-12-02

Šių metų gruodžio 2 d. Ugniagesių gelbėtojų mokyklos Narų ir fizinio parengimo skyriaus specialistai ugniagesių gelbėtojų specialaus fizinio–profesinio parengimo komplekse su baseinu narams mokyti organizavo Valstybės sienos apsaugos tarnybos prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos Pasieniečių mokyklos kursantams praktinius mokymus, susijusi su gelbėjimo darbais vandenyje bei tobulino jų plaukimo įgūdžius.

2016-12-01

Lapkričio 28 – gruodžio 2 d. Ugniagesių gelbėtojų mokyklos (toliau - Mokykla) Praktinio parengimo skyriuje vyksta Gelbėjimo darbų vadovų kvalifikacijos tobulinimo kursai, skirti pirmojo ir antrojo operacinio lygmens gelbėjimo darbų vadovams. Pagrindiniai šių kursų tikslai yra: suteikti kursų dalyviams žinių ir praktinių įgūdžių, reikalingų gelbėjimo darbų vadovo funkcijoms vykdyti; išmokyti vadovauti priešgaisrinėms gelbėjimo pajėgoms sutelkus jas pagal pagal 1 ir 2 priešgaisrinių gelbėjimo pajėgų išsiuntimo numerį. Tokie kursai vyksta pirmą kartą, kadangi ši kvalifikacijos tobulinimo programa yra patvirtinta tik praeitų metų gruodį. Programoje numatytas ir nuotolinis mokymas ir jam skiriama 15 valandų iš 46. Dalyvaujantys šiuose kursuose pareigūnai pradžioje mokinosi savarankiškai ir privalėjo išsilaikyti testą, kurį sudarė 40 klausimų (teigiamai reikėjo atsakyti į ne mažiau kaip 20 klausimų) ir tik gavus testo teigiamą įvertinimą buvo kviečiami tęsti kursų jau pačioje mokykloje. Kursuose dalyvauja pareigūnai iš skirtingų apskričių priešgaisrinių gelbėjimo valdybų, objektinių priešgaisrinių gelbėjimo valdybų, priešgaisrinių gelbėjimo tarnybų. Iš viso kursuose dalyvauja 11 pareigūnų. Kursų metu dalyviams bus pravedamos įvairios teorinės paskaitos, bus sudarytos sąlygos atlikti ir pristatyti savarankiškus darbus bei dalyvauti įvairiuose praktiniuose užsiėmimuose.

2016-12-01

Šių metų lapkričio 28 d. – gruodžio 2 d. Ugniagesių gelbėtojų mokykloje vieši keturi antrakursiai Pasieniečių mokyklos kursantai. Visą savaitę šie kursantai mokinasi kartu su būsimaisiais ugniagesiais gelbėtojais. Jie išbandė savo jėgas mokinantis atlikti gelbėjimo darbus aukštyje ir gylyje, klausėsi teorinių paskaitų įvairiomis temomis, viena iš temų – „Radiacinių įvykių pasekmių likvidavimo technika ir įranga, jos klasifikavimas, paskirtis, techninės charakteristikos“, taip pat dalyvavo plaukiko gelbėtojo praktiniuose užsiėsimuose sporto komplekso baseine ir lipo mechaninėmis kopėčiomis į 30 m aukštį. Iki viešnagės pabaigos jų laukia kelionė į Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamente esantį muziejų, į bendrąjį pagalbos centrą ir į Vilniaus APGV 6 - ąją komandą.

Pasieniečių mokyklos kursantai teigė, kad įdomiausia jiems buvo mokintis atlikti gelbėjimo darbus aukštyje bei lipti mechaninėmis kopėčiomis. „Dabar manau, jog reikėjo stoti čia“ – šmaikštavo vienas iš Pasieniečių mokyklos kursantų.

2016-12-01

Lapkričio 28 – gruodžio 2 d. Ugniagesių gelbėtojų mokyklos Praktinio parengimo skyriuje vyksta kursai Valstybinės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos (toliau - VPGT) pareigūnams pagal VPGT darbuotojų, aptarnaujančių kvėpavimo aparatus ir oro kompresorių priežiūros meistro mokymo programą. Kursų metu dalyviams pravedamos įvairios teorinės paskaitos apie potencialiai pavojingų įrenginių priežiūrą reglamentuojančius dokumentus, slėginių indų techninius tikrinimus, jų periodiškumą bei įforminimą. Praktinių užsiėmimų metu kursų dalyviai turės galimybę susipažinti su "Euro test" aparatu, kuriuo atliekami kvėpavimo aparatų patikrinimai bei slėginių indų priežiūros ypatumais ir aptarnavimu. Kursuose dalyvauja 9 pareigūnai iš įvairių apskričių priešgaisrinių gelbėjimo valdybų.

2016-11-30

2016 m. lapkričio 29 d. Ugniagesių gelbėtojų mokyklos viršininko pavaduotojas Nerijus Statkus, Mokymo skyriaus viršininkas Gintaras Paulauskas ir kursantas Lukas Milčius susitiko su Šiaulių ir Panevėžio moksleiviais. Susitikimo metu moksleiviams buvo paaiškinta dokumentų pateikimo mokytis Ugniagesių gelbėtojų mokykloje tvarka, atrankos organizavimas ir mokymosi ir gyvenimo mokykloje tvarka. Į moksleiviams iškilusius klausimus atsakė iš Panevėžio kilęs kursantas Lukas Milčius.

2016-11-28

Šių metų lapkričio 25 d. Ugniagesių gelbėtojų mokykloje įvyko iškilminga diplomų įteikimo ceremonija. Šią saulėtą dieną 31 Ugniagesių gelbėtojų mokyklos UG-16/14 grupės kursantas gavo pirminio profesinio mokslo baigimo dokumentus, patvirtinančius įgytą ugniagesio gelbėtojo kvalifikaciją. Šventės metu buvo apdovanoti padėkomis už aktyvų dalyvavimą Mokyklos Praktinio parengimo skyriaus veikloje ir tinkamą Mokyklos atstovavimą sporto renginiuose 6 UG-16/14 grupės kursantai: Artiom Masian; Faustas Norvaiša; Nikolaj Ovsov; Artur Prokopovič; Albertas Staševskis; Jaroslav Višnevski. Taip pat padėkas už aktyvų dalyvavimą gesinant gaisrą, kilusį Radviliškyje UAB „Gairelita“, gavo 5 UG-16/15 grupės kursantai: Rokas Lindenis; Vidmantas Šlečkus; Linas Stasiulevičius; Aurimas Radžiulis; Renald Golovacki. Pasveikinti būsimųjų ugniagesių gelbėtojų atvyko Ugniagesių gelbėtojų mokyklos viršininkas vidaus tarnybos pulkininkas Valdas Krulikauskas bei Mokyklos kolektyvas ir Vilniaus apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos viršininkas vidaus tarnybos pulkininkas Rimantas Steponavičius, palaiminimą kursantams suteikė kunigas Gintaras Petronis, gėlėmis ir apkabinimais apdovanojo kursantus jų artimieji bei draugai.

2016-11-25

2016 lapkričio 23 d. Ugniagesių gelbėtojų mokyklos Civilinės saugos mokymo skyriuje vyko seminaras „Gyventojų evakavimo planavimas ir organizavimas“. Seminare buvo pristatyti aktualūs ekstremaliųjų situacijų valdymo klausimai, aptariamas pasirengimas gyventojų evakavimui savivaldybių ir valstybės lygiu, dalijamasi patirtimi apie organizuotas gyventojų evakavimo pratybas, pateiktos rekomendacijos gyventojų evakavimo planavimo tobulinimui.

Seminare dalyvavo 82 civilinės saugos specialistai iš 45 savivaldybių administracijų, apskričių priešgaisrinių gelbėjimo valdybų (toliau – APGV), Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento prie VRM (toliau – PAGD prie VRM) bei Ugniagesių gelbėtojų mokyklos Civilinės saugos skyriaus (toliau – UGM CSMS). Pranešimus skaitė PAGD prie VRM Civilinės saugos valdybos viršininkas vidaus tarnybos pulkininkas leitenantas Edgaras Geda, PAGD prie VRM Civilinės saugos valdybos Civilinės saugos planavimo ir koordinavimo skyriaus vyriausiasis specialistas Giedrius Viganauskas, UGM CSMS vedėja Renata Baniulienė, UGM CSMS vedėjo pavaduotoja Janina Monkeliūnienė, Kauno APGV Civilinės saugos skyriaus vedėjo pavaduotojas Saulius Bajarūnas, Klaipėdos APGV Civilinės saugos skyriaus viršininkas Stanislovas Kučinskas.

2016-11-23

Ugniagesių gelbėtojų mokyklos kursantas sugrįžo iš bokso varžybų su apdovanojimu. Šių metų lapkričio 21 – 22 dienomis Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijoje vyko atviras karių bokso turnyras. Varžybose dalyvavo komandos iš įvairių Lietuvos kariuomenes padalinių ir Lietuvos bei užsienio bokso klubų. Šiame turnyre puikiai sekėsi kursantui Vaidui Maciulevičiui, kuris svorio kategorijoje iki 81 kg kovojo trijose kovose prieš dalyvius iš Gruzijos, Ukrainos ir Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijos. Būsimas ugniagesys gelbėtojas savo varžovui nusileidęs tik finalinėje kovoje iškovojo garbingą antrąją vietą.

Ugniagesių gelbėtojų mokyklos kursantas apgailestavo, kad finalinėje kovoje nepavyko pakartoti prieš porą metų vykusių varžybų scenarijaus, kai kovojant su tuo pačiu varžovu išplėšė pergalę.

Sveikiname bokso turnyro prizininką!

2016-11-22

Šių metų lapkričio 22-23 d. Ugniagesių gelbėtojų mokyklos Narų ir fizinio parengimo skyriaus pareigūnai vykdo Vilniaus priešgaisrinės gelbėjimo valdybos narų, nėrimo vadovų ir narų darbo vadovų atestaciją.

Atestavimo metu tikrinamos narų teorinės žinios ir praktiniai įgūdžiai. Praktinių įgūdžių tikrinimo metu pareigūnai turi parodyti savo gebėjimus plaukiant (laisvuoju stiliumi ir ant nugaros), neriant (vieno metro gylyje plaukti dvidešimt penkis metrus) ir gelbėjant žmones vandenyje (laisvuoju stiliumi nuplaukti dvidešimt metrų ir iš dvejų metrų gylio iškelti į vandens paviršių manekeną ir jį plukdyti keturiasdešimt penkis metrus vandens paviršiumi).

Įvykdžius individualias praktinių įgūdžių tikrinimo užduotis atliekama grupinė užduotis, kurios metu vertinamas narų posto (komandos iš keturių povandeninių darbų specialistų) darbas atvirame vandens šaltinyje. Vertinimo metu siekiama patikrinti gebėjimą dirbti komandoje, supratimą ir gebėjimą įvykdyti suformuotas užduotis bei mokėjimą dirbti su narų įranga

Ugniagesių gelbėtojų mokykla. Biudžetinė įstaiga. Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre.
Adresas: R. Jankausko 2, LT-04310 Vilnius, LietuvaEl. paštas: ugm@vpgt.lt
Telefonas: +370 5 240 2802 Faksas: +370 5 240 2804 Įmonės kodas: 111962021