Adresas: R. Jankausko 2, LT-04310 Vilnius, LietuvaĮmonės kodas: 111962021
El. paštas: ugm@vpgt.ltTelefonas: +370 5 240 2802 Faksas: +370 5 240 2804

Naujienos

2017-10-23

Šių metų spalio 23 – 26 d. ir spalio 30 d. – lapkričio 3 d. Ugniagesių gelbėtojų mokykloje mokosi 80 VĮ Lietuvos oro uostų Vilniaus, Kauno ir Palangos filialų darbuotojai pagal ugniagesio kvalifikacijos tobulinimo mokymų programą.

16 val. trukmės mokymuose analizuojamos tokios temos: Orlaivio avarijos likvidavimo darbai; Gelbėjimo darbų organizavimas įvykus orlaivio avarijai; Gaisro gesinimo bei nukentėjusiųjų paieškos darbai administraciniame (terminalo) pastate; Praktiniai orlaivio šalinimo užsiėmimai su gelbėjimo įranga (hidraulinė ir pneumatinė).

2017-10-23

Šių metų spalio 23-27 d. Ugniagesių gelbėtojų mokykloje vyksta Rikiuotės instruktorių kvalifikacijos tobulinimo kursai. Juose dalyvauja 13 Valstybinės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos pareigūnų iš Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Panevėžio, Šiaulių, Telšių ir Utenos apskričių priešgaisrinių gelbėjimo valdybų bei iš Visagino priešgaisrinės gelbėjimo valdybos taip pat iš Mažeikių objektinės priešgaisrinės gelbėjimo valdybos ir iš Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento prie Vidaus reikalų ministerijos. Kursų metu numatyta tik 1 teorinė paskaita, likusias 30 val. – praktiniai užsiėmimai. Mokymų pabaigoje bus vertinamas mokymo dalyvių gelbėjimas vadovauti rikiuotei.

2017-10-20

Šių metų spalio 19 d. Ugniagesių gelbėtojų mokykloje lankėsi Vilniaus Levo Karsavino mokyklos auklėtiniai. 40 penktokų susipažino su ugniagesio gelbėtojo profesija bei Mokyklos veikla paskaitėlės metu, o vėliau išbandė ugniagesio gelbėtojo apsauginius kostiumus, dalyvavo rungtyse bei pasivažinėjo gaisriniu automobiliu.

Beveik pusė ekskursijos dalyvių žadėjo grįžti po 7 septynių metų į Ugniagesių gelbėtojų mokyklą pasiryžę gvildenti mokslus ir tapti ugniagesiais gelbėtojais.

2017-10-19

Kviečiame visus, kuriuos domina galimybė tapti ugniagesiu gelbėtoju, dalyvauti Atvirų durų dienos renginiuose Ugniagesių gelbėtojų mokykloje spalio 27 d.

Ugniagesiai gelbėtojai, atliekant įvairias visuomenės apklausas, yra geriausiai vertinami. Tai dažną žmogų paskatina priimti sprendimą - tapti ugniagesiu gelbėtoju. Apie ugniagesio gelbėtojo profesiją pastaruoju metu kalbama labai dažnai, viešoje erdvėje gausu visuomenei teikiamos informacijos apie jų atliekamą kasdienį darbą. Bet ar visi žino, kokį kelią turi nueiti jaunas žmogus, kuris nusprendžia tapti ugniagesiu gelbėtoju ir atkakliai siekia šios svajonės išsipildymo.

Ugniagesių gelbėtojų mokykla (toliau – UGM), kurioje mokosi būsimi ugniagesiai gelbėtojai, šių metų spalio 27 d. plačiai atveria duris ir kviečia visus, kam rūpi ugniagesio gelbėtojo profesija, iš arčiau pamatyti, kokiomis sąlygomis ir kaip mokosi kursantai.

Atvirų durų diena vyks 2017 m. spalio 27 d. 10 val.

Miško g. 7, Valčiūnuose, Juodšilių sen., Vilniaus r.

2017-10-18

Šių metų spalio 16 d. – 26 d. Ugniagesių gelbėtojų mokyklos Narų ir fizinio parengimo skyriuje vyksta mokymai pagal Plaukiko-gelbėtojo mokymo programą. Mokymų dalyviai išklausys 16 val. teorinių paskaitų ir dalyvaus praktiniuose užsiėmimuose, kurių trukmė 50 val. Sėkmingai baigę mokymus, gebės gelbėti žmones nuo vandens paviršiaus ir nuskendusius iki 6 m gylio, mokės išsilaisvinimo būdus nuo skęstančiojo sugriebimų, bus supažindinti su transportavimo būdais be pagalbinių priemonių ir su jomis, tai pat su taisyklingomis ir saugiomis individualia ir grupine, išnešimo į krantą technikomis bei su gelbėjimo priemonių panaudojimo galimybėmis.Klausytojai išmoks suteikti pirmąją medicininę pagalbą, atlikti reanimaciją. Bus lavinama jų nėrimo ir skenduolio paieškos technika. Mokymų metu bus siekiama turimų plaukimo įgudžių tobulinimo bei jėgos, greičio ir ištvermės lavinimo esant vandenyje.

2017-10-18

Šių metų spalio 17-18 d. Ugniagesių gelbėtojų mokyklos Narų ir fizinio parengimo skyriaus pareigūnai vykdo Vilniaus priešgaisrinės gelbėjimo valdybos narų, nėrimo vadovų ir narų darbo vadovų atestaciją.

Atestavimo metu tikrinamos narų teorinės žinios ir praktiniai įgūdžiai. Praktinių įgūdžių tikrinimo metu pareigūnai turi parodyti savo gebėjimus plaukiant (laisvuoju stiliumi ir ant nugaros), neriant (vieno metro gylyje plaukti dvidešimt penkis metrus) ir gelbėjant žmones vandenyje (laisvuoju stiliumi nuplaukti dvidešimt metrų ir iš dvejų metrų gylio iškelti į vandens paviršių manekeną ir jį plukdyti keturiasdešimt penkis metrus vandens paviršiumi).

Įvykdžius individualias praktinių įgūdžių tikrinimo užduotis atliekama grupinė užduotis, kurios metu vertinamas narų posto (komandos iš keturių povandeninių darbų specialistų) darbas atvirame vandens šaltinyje. Vertinimo metu siekiama patikrinti gebėjimą dirbti komandoje, supratimą ir gebėjimą įvykdyti suformuotas užduotis bei mokėjimą dirbti su narų įranga.

2017-10-17

Spalio 16 – 20 d. Ugniagesių gelbėtojų mokyklos (toliau - Mokykla) Praktinio parengimo skyriuje vyksta Gelbėjimo darbų vadovų kvalifikacijos tobulinimo kursai, skirti pirmojo ir antrojo operacinio lygmens gelbėjimo darbų vadovams. Dalyvaujantys šiuose kursuose pareigūnai yra pirmojo operacinio lygmens gelbėjimo darbų vadovai, kurie pradžioje mokėsi nuotoliniu būdu ir privalėjo išsilaikyti 40 klausimų testą (teigiamai reikėjo atsakyti į ne mažiau kaip 20 klausimų) ir tik gavus testo teigiamą įvertinimą buvo kviečiami tęsti kursų Mokykloje.

Kursuose dalyvauja 9 pareigūnai iš Kauno, Klaipėdos, Šiaulių, Panevėžio, Tauragės ir Utenos apskričių priešgaisrinių gelbėjimo valdybų bei iš Elektrėnų priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos. Kursų metu dalyviams bus pravedamos įvairios teorinės paskaitos, bus sudarytos sąlygos atlikti ir pristatyti savarankiškus darbus bei dalyvauti įvairiuose praktiniuose mokymuose.

2017-10-16

Šių metų spalio 16 d. prasidėjo valstybinės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos pareigūnų 35 val. trukmės mokymai pagal Gelbėjimo darbų organizavimo aukštyje, gylyje vadovo kvalifikacijos tobulinimo programą. Mokymuose dalyvauja 8 valstybinės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos pareigūnai, kurie pagal pareigybę gali būti pirmojo, antrojo arba trečiojo operacinio vadovavimo lygmens vadovais. Jie atvyko iš Vilniaus ir Utenos apskričių priešgaisrinių gelbėjimo valdybų, taip pat iš Mažeikių objektinės priešgaisrinės gelbėjimo valdybos ir iš Ugniagesių gelbėtojų mokyklos. Kursų metu 4 val. skirtos teoriniam mokymui, o 31 val. – praktiniam mokymui. Didžiąją dalį mokymų pareigūnai atliks praktines užduotis, susijusias su gelbėjimo darbų aukštyje bei gylyje atlikimu, pasinaudojant įranga, esančia automobilinėje cisternoje.

2017-10-16

Šių metų spalio 14 d. Ugniagesių gelbėtojų mokyklos UG-17/17 grupės kursantas Justas Paltanavičius dalyvavo pėsčiųjų žygyje „Pergalių ir kovų keliais“, kurio metu įveikė 26 km trasą per beveik 5 valandas. Žygyje dalyvavo apie 1000 žmonių iš visos Lietuvos. Žygio organizatorius: Pėsčiųjų žygių asociacija Šiaulių regiono skyrius, Grinkiškio seniūnija. Žygio dalyviai galėjo pasirinkti vieną iš keturių skirtingų atstumų: 15, 26, 52 ir 100 km. Pagrindinis šio žygio tikslas – plėtoti glaudesnį Lietuvos Respublikos karių ir civilių bendradarbiavimą, ugdyti patriotiškumą, pilietiškumą, puoselėti kultūros, istorines tradicijas, užtikrinti prasmingą ir turiningą laisvalaikio praleidimą.

2017-10-13

2017 m. spalio 9 d. – 13 d. Ugniagesių gelbėtojų mokykloje (toliau – Mokykla) lankėsi Moldovos Respublikos vidaus reikalų ministerijos Civilinės saugos ir ekstremaliųjų situacijų tarnybos (toliau – CSEST) delegacija. Delegaciją sudarė CSEST Mokymo centro (toliau – Centras) viršininko pavaduotojas Victor Mirza, Centro šiaurinio fakulteto vadovas Visile Iovdii, Centro pietinio fakulteto vadovė Elena Tanas, Centro Taktikos katedros viršininkas Vadim Anhel ir Kišiniovo priešgaisrinės gelbėjimo komandos viršininkas Oleg Melnic. Moldovos delegacijos vizitas į Lietuvą yra Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministerijos Vystomojo bendradarbiavimo projekto Nr. P2017-VB-MD-087 „Moldovos Respublikos vidaus reikalų ministerijos Civilinės saugos ir ekstremaliųjų situacijų tarnybos gelbėjimo pajėgumų stiprinimas (tęstinis projektas)“ įgyvendinimo renginys.

Ugniagesių gelbėtojų mokykla. Biudžetinė įstaiga. Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre.
Adresas: R. Jankausko 2, LT-04310 Vilnius, LietuvaEl. paštas: ugm@vpgt.lt
Telefonas: +370 5 240 2802 Faksas: +370 5 240 2804 Įmonės kodas: 111962021