Adresas: R. Jankausko 2, LT-04310 Vilnius, LietuvaĮmonės kodas: 111962021
El. paštas: ugm@vpgt.ltTelefonas: +370 5 240 2802 Faksas: +370 5 240 2804

Naujienos

2017-01-17

Šių metų sausio 17-18 dienomis Ugniagesių gelbėtojų mokyklos Narų ir fizinio parengimo skyriaus pareigūnai vykdo Šiaulių apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos narų, nėrimo vadovų ir narų darbo vadovų, atestaciją. Narų, nėrimo vadovų ir narų darbo vadovų atestavimas trunka dvi darbo dienas, per kurias vyksta dokumentų priėmimas ir tikrinimas, narų praktinis testavimas, testų sprendimas raštu ir narų posto darbo vertinimas.

2017-01-16

2017 m. sausio 14 d. Vilniuje startavo XXVI tradicinis tarptautinis pagarbos bėgimas „Gyvybės ir mirties keliu“, skirtas žuvusiems 1991 metų Lietuvos laisvės gynėjams atminti. Dalyvauti bėgime ir įveikti 9 km trasą užsiregistravo daugiau nei 6000 dalyvių ne tik iš Lietuvos, bet ir 13 užsienio šalių. Prieš bėgimą, bėgimo organizatoriai ir svečiai padėjo gėlių prie žuvusiųjų Laisvės gynėjų kapų. Džiugu, kad šaunia tradicija tampa Ugniagesių gelbėtojų mokyklos komandos dalyvavimas šiame kasmetiniame bėgime. Mokyklos komandą sudarė dešimt UG-16/15 grupės kursantų, Narų ir fizinio parengimo skyriaus vyriausiasis specialistas Kristijonas Pinskus bei buvęs Mokyklos pareigūnas Mindaugas Mazūra.

2017-01-13

2017 m. sausio 9 – 19 d. Ugniagesių gelbėtojų mokyklos Narų ir fizinio parengimo skyriuje vyksta mokymai pagal Plaukiko-gelbėtojo mokymo programą. Mokymų dalyviai išklausys 16 val. teorinių paskaitų ir dalyvaus praktiniuose užsiėmimuose, kurių trukmė 50 val. Sėkmingai baigę mokymus, gebės gelbėti žmones nuo vandens paviršiaus ir nuskendusius iki 6 m gylio, mokės išsilaisvinimo būdus nuo skęstančiojo sugriebimų, bus supažindinti su transportavimo būdais be pagalbinių priemonių ir su jomis, tai pat su taisyklingomis ir saugiomis, individualia ir grupine, išnešimo į krantą technikomis bei su gelbėjimo priemonių panaudojimo galimybėmis ir jų tobulėjimu.

2017-01-10

Šių metų sausio 9 – 13 d. Ugniagesių gelbėtojų mokyklos Praktinio parengimo skyriuje vyksta VPGT kvėpavimo aparatų ir oro kompresorių priežiūros meistro mokymo kursai. Juose dalyvauja 10 Valstybinės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos pareigūnų. Kursų metu dalyviai išklausys 20 val. teorinių paskaitų taip pat 20 val. tobulins savo praktinius įgūdžius. Paskutinę kursų dieną klausytojai bus atestuojami ir tik po atestacijos galės dirbti kvėpavimo aparatų ir oro kompresorių priežiūros meistrais.

2017-01-10

Šių metų sausio 9 d. prasidėjo keturių savaičių trukmės Ugniagesybos ir gelbėjimo darbų mokymai, kuriuose dalyvauja 10 klausytojų iš AB „Lifosa“ ir iš Valstybės įmonės „Lietuvos oro uostai“. Kursų metu klausytojai mokomi teisės aktų reikalavimų, reglamentuojančių veiklą, darbuotojų saugos ir sveikatos, gaisrų gesinimo taktikos, gaisrinės ir gelbėjimo technikos, gelbėjimo darbų transporto avarijose taktikos, gelbėjimo darbų cheminėse (radiacinėse) avarijose taktikos ir kt. Praktinis mokymas vyksta mokyklos pratybų lauke. Praktinio mokymo trukmė - 16 val.. Jo metu įtvirtinami ir tobulinami gaisrų gesinimo, gelbėjimo darbų vykdymo ir kt. gebėjimai. Programa baigiama kvalifikacijos egzaminu. Baigusiajam suteikiama ugniagesio gelbėtojo kvalifikacija.

2016-12-23

2016-12-22

Šių metų gruodžio 22 d. Ugniagesių gelbėtojų mokyklos UG-16/15 grupės kursantai lankėsi Vilniaus apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos (APGV) 3-oje ir 6-oje komandose bei Bendrajame pagalbos centre (BPC). Apsilankymo tikslas buvo susipažinti su komandų veiklos sritimis, naudojama įranga, ugniagesių gelbėtojų darbo sąlygomis ir tarnybos ypatumais, taip pat susipažinti su BPC darbo specifika bei problematika. Artėjančių gražiausių metų švenčių išvakarėse, šypsenomis apsiginklavę, pareigūnai noriai dalinosi informacija su kursantais. 3-iosios komandos viršininko pavaduotojas bei pamainos vado funkcijas laikinai atliekantis skyrininkas papasakojo apie įrangą naudojamą cheminių, radiologinių bei biologinių incidentų likvidavime. Du 6-iosios komandos skyrininkai parodė kokios puikios darbo ir poilsio sąlygos sukurtos jų komandoje, papasakojo apie narų darbo specifiką bei naudojamą įrangą. Bendrojo pagalbos centro pareigūnės atskleidė pagrindinę darbo BPC problematiką, pademonstravo kaip veikia vietos nustatymo sistemos bei kaip aliarmuojamos ir valdomos pajėgos.

2016-12-21

Šių metų gruodžio 20 d. Ugniagesių gelbėtojų mokyklos Praktinio parengimo skyriuje vyksta naujų keltuvų pristatymas Valstybinės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos (toliau - VPGT) pareigūnams. Pristatymo metu dalyviams pasakojama apie VEMA LIFT OY kompaniją, jos produkciją ir gamybą. Praktinių užsiėmimų metu dalyviai turi galimybę susipažinti su nauju šios kompanijos 28 m keltuvu. 2017 m. šios kompanijos keltuvų modeliais pasipildys VPGT automobilių parkas. Pristatyme dalyvauja 13 pareigūnų iš įvairių apskričių priešgaisrinių gelbėjimo valdybų, 2 pareigūnai iš Ugniagesių gelbėtojų mokyklos bei 3 Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento atstovai.

2016-12-15

Šių metų gruodžio 15-16 d. Ugniagesių gelbėtojų mokyklos ugniagesių gelbėtojų specialaus fizinio–profesinio parengimo komplekse su baseinu narams mokyti įvyks 2016 metų Valstybinės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos darbuotojų krepšinio finalinis turnyras. Po atkaklios kovos į finalinį turnyrą atvyksta Klaipėdos, Telšių, Utenos ir jungtinė Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento prie VRM-Ugniagesių gelbėtojų mokyklos-Vilniaus APGV komandos.

Pergales iškovojusios komandos bus apdovanotos taurėmis, medaliais ir diplomais. Visiems turnyro dalyviams linkime sėkmės ir gražių pergalių.

2016-12-12

Ugniagesių gelbėtojų mokykloje gruodžio 12-23 d. vyksta kursai pagal Nėrimo vadovo mokymo programą. Asmenys, baigę šiuos kursus, įgyja pagrindines žinias nėrimo organizavimo klausimais, pradedant nėrimo planavimu, baigiant narų įrangos tvarkymu ir priežiūra po nardymų bei tarp jų, saugos taisyklių reikalavimo klausimais, atliekant narų darbus, narų fiziologijos bei medicinos klausimais, narų sveikatos priežiūros nėrimo metu klausimais, praktiškai mokomi suteikti pirmąją medicinos pagalbą, susipažįsta su techniniais reikalavimais, keliamais narų įrangai, jų eksploatacijai bei remontui, narų treniruočių bei kvalifikacijos palaikymo programomis bei reikalavimais, narų punkto vedama dokumentacija.

Ugniagesių gelbėtojų mokykla. Biudžetinė įstaiga. Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre.
Adresas: R. Jankausko 2, LT-04310 Vilnius, LietuvaEl. paštas: ugm@vpgt.lt
Telefonas: +370 5 240 2802 Faksas: +370 5 240 2804 Įmonės kodas: 111962021