Adresas: R. Jankausko 2, LT-04310 Vilnius, LietuvaĮmonės kodas: 111962021
El. paštas: ugm@vpgt.ltTelefonas: +370 5 240 2802 Faksas: +370 5 240 2804

Naujienos

2017-05-30

Šių metų gegužės 29 d. – birželio 2 d. Ugniagesių gelbėtojų mokyklos Praktinio parengimo skyriaus vyriausiasis specialistas vidaus tarnybos majoras Ruslan Ceiko dalyvauja Kopimo į pastatus, kliūčių įveikimo ir nusileidimo virvėmis instruktorių kursuose. Juos organizuoja Lietuvos kariuomenės Specialiųjų operacijų pajėgų Mokymo ir kovinės paramos centras. Jau ne vienerius metus dėka Lietuvos kariuomenės ir Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento prie Vidaus reikalų ministerijos glaudaus bendradarbiavimo Ugniagesių gelbėtojų mokyklos pareigūnai bei darbuotojai turi galimybė tobulinti kvalifikaciją įvairiuose Lietuvos kariuomenės organizuojamuose kursuose.

2017-05-29

„Alfa Run 2017“ – tai įšūkis įveikti 10 km ilgio trasą su 16 kliūčių ruožu, kuriame buvo daug purvo, ledo, dūmų, elektros ir dar nežinia ko... Alfa Run – tai ne varžybos, tai proga išbandyti savo protinių ir fizinių galimybių ribas. Čia nebuvo pirmų ir paskutinių. Čia tampi nugalėtoju tada, kai išdrįsti mesti iššūkį sau ir ištiesti pagalbos ranką šalia esančiam. Tik judėdamas pirmyn supranti, kad nėra jokio plano B. “Ateik ir įveik” – taip skamba organizatorių kvietimas. Šių metų gegužės 27 d. 10 Ugniagesių gelbėtojų mokyklos UG-17/16 ir UG-16/15 grupių kursantų ir viena dėstytoja dalyvavo tūkstantinės minios bėgime. Alfa Run – tai ne tik ekstremalus bėgimas – tai labdaringas renginys, kurio metu visi pinigai gauti už bilietus skiriami reabilitacijos centro „Alfa“ vykdomai veiklai, t. y. teikiama pagalba alkoholizmu ir narkomanija sergantiems asmenims.

Sveikiname visus sėkmingai įveikusius trasą ir tuo pačiu prisidėjusius prie labdaringo renginio!

2017-05-24

2017 m. gegužės 23 - 25 d. Civilinės saugos mokymo skyriuje vyksta kursai pagal Asmenų, dalyvaujančių ekstremaliųjų situacijų valdyme, įvadinio civilinės saugos mokymo programą. Kursuose dalyvauja 28 klausytojai. Pagrindinis šių kursų tikslas - mokyti ekstremaliųjų situacijų valdymo organizavimo pagrindų, veiksmų likviduojant ekstremaliąsias situacijas ir šalinant jų padarinius, supažindinti su civilinės saugos organizavimo Lietuvoje principais, būdingomis ekstremaliosiomis situacijomis. Kursų metu klausytojai susipažins su civilinės saugos sistemos parengties lygiais, ekstremaliųjų situacijų skelbimo ir atšaukimo tvarka, ekstremalių situacijų komisijos, ekstremaliųjų situacijų operacijų centro veiklos organizavimu, gyventojų perspėjimo ir informavimo organizavimu, civilinės saugos signalais, gyventojų evakavimo ir kolektyvinės gyventojų apsaugos organizavimu.

2017-05-24

Šių metų gegužės 23-25 d. Ugniagesių gelbėtojų mokyklos Pratybų lauke vyksta Lietuvos kariuomenės Mechanizuotosios pėstininkų brigados „Geležinis vilkas“ Lietuvos Didžiojo Kunigaikščio Algirdo mechanizuotojo pėstininkų bataliono III mechanizuotosios pėstininkų kuopos pratybos. Dalyvauja apie 90 bataliono karių. Pratybų metu yra naudojami mokymams skirti pastatų maketai taip pat naudojami imitaciniai šaudmenys. Pratybos organizuojamos siekiant tinkamai vykdyti bataliono karių kovinį rengimą.

2017-05-16

Šį savaitgalį, gegužės 13 – 14 d., Smiltynėje praūžė didžiausias Baltijos šalyse ištvermės žygis „Pėsčiomis pajūriu 2017“. Tarp 7 tūkst. dalyvių sėkmingai 50 km atstumą įveikė Ugniagesių gelbėtojų mokyklos UG-16/17 grupės kursantas Ernest Šibitov. Žygeivis užtruko 13 val. kol pasiekė finišą, pasak jo, sunkiausi buvo paskutiniai trys kilometrai, kai jau nei jėgų nei noro nebėra... Buvo galima pasirinkti 13 km, 25 km, 50 km ir 100 km trasas. Kursantas džiaugiasi savo pasirinkimu ir didžiuojasi įveiktais kilometrais.

2017-05-15

Šių metų gegužės 15 – 18 d. Ugniagesių gelbėtojų mokyklos (toliau - Mokykla) Praktinio parengimo skyriuje vyksta Cheminių įvykių likvidavimo organizavimo vadovo kvalifikacijos tobulinimo kursai, gelbėjimo darbų vadovams. Dalyvaujantys šiuose kursuose pareigūnai pradžioje mokėsi savarankiškai ir privalėjo išsilaikyti testą, kurį sudarė 40 klausimų (teigiamai reikėjo atsakyti į ne mažiau kaip 20 klausimų) ir tik gavus testo teigiamą įvertinimą buvo kviečiami tęsti kursų Mokykloje. Kursuose dalyvauja pareigūnai iš Vilniaus ir Panevėžio apskričių priešgaisrinių gelbėjimo valdybų taip pat iš Visagino priešgaisrinės gelbėjimo valdybos ir Elektrėnų priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos bei iš Ugniagesių gelbėtojų mokyklos. Iš viso kursuose dalyvauja 12 pareigūnų. Kursų metu dalyviams bus pravedamos įvairios teorinės paskaitos, sudarytos sąlygos atlikti ir pristatyti savarankiškus darbus bei dalyvauti įvairiuose praktiniuose užsiėmimuose gvildenant cheminių įvykių likvidavimo organizavimo ypatumus.

2017-05-15

Šių metų gegužės 15 – 18 d. ir 22 – 25 d. Ugniagesių gelbėtojų mokykloje dalyvauja 36 VĮ Lietuvos oro uostų Vilniaus, Kauno ir Palangos filialų darbuotojai ugniagesio kvalifikacijos tobulinimo mokymuose.

16 val. trukmės mokymuose analizuojamos tokios temos: Orlaivio avarijos likvidavimo darbai; Gelbėjimo darbų organizavimas įvykus orlaivio avarijai; Gaisro gesinimo bei nukentėjusiųjų paieškos darbai administraciniame (terminalo) pastate; Praktiniai orlaivio šalinimo užsiėmimai su gelbėjimo įranga (hidraulinė ir pneumatinė).

2017-05-10

2017 m. gegužės 8 – 12 d. Ugniagesių gelbėtojų mokyklos (toliau - Mokykla) Praktinio parengimo skyriuje vyksta Gelbėjimo darbų vadovų kvalifikacijos tobulinimo kursai, skirti pirmojo ir antrojo operacinio lygmens gelbėjimo darbų vadovams. Dalyvaujantys šiuose kursuose pareigūnai mokėsi nuotoliniu būdu ir privalėjo išsilaikyti testą, kurį sudarė 40 klausimų (teigiamai reikėjo atsakyti į ne mažiau kaip 20 klausimų) ir tik gavus testo teigiamą įvertinimą buvo kviečiami tęsti kursus Mokykloje.

Kursuose dalyvauja 9 pareigūnai iš Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Marijampolės, Alytaus, Šiaulių, Panevėžio ir Utenos apskričių priešgaisrinių gelbėjimo valdybų. Kursų metu dalyviams bus pravedamos įvairios teorinės paskaitos, bus sudarytos sąlygos atlikti ir pristatyti savarankiškus darbus bei dalyvauti įvairiuose praktiniuose užsiėmimuose.

2017-05-09

2017 m. gegužės 9 - 11 d. Civilinės saugos mokymo skyriuje vyksta kursai pagal Asmenų, dalyvaujančių ekstremaliųjų situacijų valdyme, įvadinio civilinės saugos mokymo programą. Kursuose dalyvauja 23 klausytojai. Pagrindinis šių kursų tikslas - mokyti ekstremaliųjų situacijų valdymo organizavimo pagrindų, veiksmų likviduojant ekstremaliąsias situacijas ir šalinant jų padarinius, supažindinti su civilinės saugos organizavimo Lietuvoje principais, būdingomis ekstremaliosiomis situacijomis. Kursų metu klausytojai susipažins su civilinės saugos sistemos parengties lygiais, ekstremaliųjų situacijų skelbimo ir atšaukimo tvarka, ekstremalių situacijų komisijos, ekstremaliųjų situacijų operacijų centro veiklos organizavimu, gyventojų perspėjimo ir informavimo organizavimu, civilinės saugos signalais, gyventojų evakavimo ir kolektyvinės gyventojų apsaugos organizavimu.

2017-05-08

Šių metų gegužės 8 d. Ugniagesių gelbėtojų mokyklos Narų ir fizinio parengimo skyriuje prasidėjo šešias savaites truksiantys mokymai pagal 3-osios klasės naro mokymo programą. Asmenims, baigusiems šiuos kursus, bus suteikta naro kvalifikacija (naro gelbėtojo specializacija). Mokymuose dalyvauja 10 pareigūnų, kurie Ugniagesių gelbėtojų mokykloje sėkmingai išlaikė fizinio ir psichologinio parengtumo testavimą. Narams gelbėtojams, dirbantiems valstybinėje priešgaisrinėje gelbėjimo tarnyboje, žmones gelbėti tenka ir dieną, ir naktį. Narai gelbėja vandenyje atsidūrusius automobilių vairuotojus ir jų keleivius, nuo tiltų šokančius nelaimėlius, saugumo taisyklių vandenyje nepaisančius žvejus ar besimaudančiuosius.

Ugniagesių gelbėtojų mokykla. Biudžetinė įstaiga. Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre.
Adresas: R. Jankausko 2, LT-04310 Vilnius, LietuvaEl. paštas: ugm@vpgt.lt
Telefonas: +370 5 240 2802 Faksas: +370 5 240 2804 Įmonės kodas: 111962021