Adresas: R. Jankausko 2, LT-04310 Vilnius, LietuvaĮmonės kodas: 111962021
El. paštas: ugm@vpgt.ltTelefonas: +370 5 240 2802 Faksas: +370 5 240 2804

Naujienos

2017-05-04

Paminėti Šv. Florijono – ugniagesių globėjo dieną šių metų gegužės 3 d. Ugniagesių gelbėtojų mokykloje vyko lauko futbolo turnyras. Jame dalyvavo Valstybinės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos pareigūnų ir mokyklos kursantų komandos. Po atkaklios kovos prizinę pirmąją vietą iškovojo Gaisrinių tyrimų centro komanda „GTC“. Jie buvo apdovanoti atminimo taure ir futbolo kamuoliu.

2017-05-04

2017 m gegužės 2 d. – gegužės 12 d. Ugniagesių gelbėtojų mokyklos Narų ir fizinio parengimo skyriuje vyksta mokymai pagal Plaukiko-gelbėtojo mokymo programą. Mokymų dalyviai išklausys 16 val. teorinių paskaitų ir dalyvaus praktiniuose užsiėmimuose, kurių trukmė 50 val. Sėkmingai baigę mokymus, gebės gelbėti žmones nuo vandens paviršiaus ir nuskendusius iki 6 m gylio, mokės išsilaisvinimo būdus nuo skęstančiojo sugriebimų, bus supažindidinti su transportavimo būdais be pagalbinių priemonių ir su jomis, tai pat su taisyklingomis ir saugiomis individualia ir grupine, išnešimo į krantą technikomis bei su gelbėjimo priemonių panaudojimo galimybėmis ir jų tobulėjimu. Klausytojai bus supažindinami su pagalbinėmis priemonėmis, kurios gali būti jiems naudingos gelbstint žmogų ir jų panaudojimu, sužinos apie turimos įrangos eksploataciją ir jos priežiūrą, išmoks suteikti pirmąją medicininę pagalbą, atlikti reanimaciją. Bus lavinama jų nėrimo ir skenduolio paieškos technika. Mokymų metu bus siekiama turimų plaukimo įgudžių tobulinimo bei jėgos, greičio ir ištvermės lavinimo esant vandenyje.

2017-05-03

Ugniagesių gelbėtojų mokyklos UG-16/15 grupės kursantas Vaidas Maciulevičius Atvirame karių bokso turnyre užėmė pirmąją vietą, tai įvyko šių metų balandžio 28 – 30 dienomis. Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijoje vyko atviras karių bokso turnyras, kuriame dalyvavo komandos iš įvairių Lietuvos kariuomenės padalinių ir kitų statutinių įstaigų. Šiame turnyre Vaidas Maciulevičius kovojo trijose kovose svorio kategorijoje iki 91 kg, visas jas laimėjo ir tapo turnyro nugalėtoju. Kursantas garsindamas mokyklos vardą jau ne pirmą kartą iškovoja prizines vietas įvairiuose bokso turnyruose.

Sveikiname bokso turnyro nugalėtoją!!!

2017-05-02

Šių metų balandžio 28 d. rytą Vilniuje startavo jau septintasis „Mototurizmo sprintas“. Jo dalyviai – apie 300 ekipažų – per dieną turės aplankyti kuo daugiau kultūros paveldo ar svarbių istorinių objektų ir atlikti užduotis. Vienas iš tokių objektų buvo Ugniagesių gelbėtojų mokykla.

Atvykusius mototuristus pasitiko Ugniagesių gelbėtojų mokyklos pareigūnai ir kursantai, kurie pristatė mokyklos veiklą ir surengė tikrą išbandymą svečiams. Jie turėjo nusifotografuoti su motociklais prie gaisrinio automobilio. Taip pat atlikti užduotį – iš gaisrinio švirkšto trykštančia srove pataikyti į du taikinius – nupurkšti nuo stulpų taikinius. Vieni šią užduotį įvykdė per kelias dešimtis sekundžių, kitiems prireikė ir minutės.

Skaitykite daugiau: http://www.15min.lt/gazas/naujiena/autosportas/mototurizmo-sprintas-azartiskos-rungtys-ugniagesiu-gelbetoju-mokykloje-valciunuose-25-790528

2017-05-02

Į šių metų balandžio 28 d. Ugniagesių gelbėtojų mokykloje organizuotą Atvirų durų dienoje atvyko nemažai žmonių iš visos Lietuvos. Ugniagesio gelbėtojo profesija domėjosi daugiausia jauni žmonės, kai kuriuos lydėjo tėveliai. Renginio metu visi susipažino su ugniagesio gelbėtojo parengimu, mokymo baze ir mokymo priemonėmis bei kursantų gyvenimo sąlygomis. Atvykusieji galėjo pasijusti tikrais mokyklos kursantais išbandant save – lipime mechaninėmis automobilinėmis kopėčiomis į 30 m aukštį, bei nukentėjusiojo paieškoje gyvenamajame pastate dėvint pilną ugniagesio gelbėtojo apsauginę aprangą ir įsijungus kvėpavimo aparatą. Taip pat renginio dalyviai betarpiškai pabendravo su Mokyklos vadovybe, dėstytojais ir šiuo metu besimokančiais kursantais.

2017-04-27

Ugniagesiai gelbėtojai, atliekant įvairias visuomenės apklausas, yra geriausiai vertinami. Tai dažną žmogų paskatina priimti sprendimą - tapti ugniagesiu gelbėtoju. Apie ugniagesio gelbėtojo profesiją pastaruoju metu kalbama labai dažnai, viešoje erdvėje gausu visuomenei teikiamos informacijos apie jų atliekamą kasdienį darbą. Bet ar visi žino, kokį kelią turi nueiti jaunas žmogus, kuris nusprendžia tapti ugniagesiu gelbėtoju ir atkakliai siekia šios svajonės išsipildymo. Ugniagesių gelbėtojų mokykla (toliau – UGM), kurioje mokosi būsimi ugniagesiai gelbėtojai, šių metų balandžio 28 d. plačiai atveria duris ir kviečia visus, kam rūpi ugniagesio gelbėtojo profesija, iš arčiau pamatyti, kokiomis sąlygomis ir kaip mokosi kursantai.

2017-04-25

Balandžio 25 – 27 d. Ugniagesių gelbėtojų mokykloje vieši delegacija iš Vengrijos Nelaimių valdymo mokymo centro. Delegaciją sudaro šeši skirtingų sričių specialistai, dėstytojai bei skyrių viršininkai. Vizito tikslas susipažinti su Ugniagesių gelbėtojų mokyklos veikla, ugniagesio gelbėtojo profesiniu parengimu, mokymams skirtu pratybų lauku bei pasidalinti gerąja patirtimi susijusia su ugniagesių gelbėtojų parengimu. Taip pat per trijų dienų laikotarpį delegacija geriau pažins Lietuvą ir jos grožį.

2017-04-25

2017 m. balandžio 25-26 d. Ugniagesių gelbėtojų mokyklos Narų ir fizinio parengimo skyriaus darbuotojai vykdo Marijampolės apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos narų ir nėrimo vadovų atestaciją.

Atestacijoje dalyvauja 15 narų gelbėtojų ir 1 nėrimo vadovas.

Atestavimo metu tikrinamos narų teorinės žinios bei praktiniai įgūdžiai. Praktinių įgūdžių tikrinimo metu pareigūnai privalo parodyti savo gebėjimus plaukiant, neriant ir gelbėjant žmones vandenyje. Įvykdžius individualias praktinių įgūdžių tikrinimo užduotis bus atliekama grupinė užduotis, kurios metu bus vertinama narų posto darbas atvirame vandens šaltinyje. Vertinimo metu siekiama patikrinti gebėjimą dirbti komandoje, supratimą ir gebėjimą įvykdyti suformuotas užduotis bei mokėjimą dirbti su narų įranga.

Per 2016 m. Marijampolės apskrities gelbėjimo valdybos narai 30 kartų išvyko į gelbėjimo darbus ir ištraukė 13 skenduolių.

2017-04-24

Šių metų balandžio 24 d. prasidėjo valstybinės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos pareigūnų 35 val. trukmės mokymai pagal Gelbėjimo darbų organizavimo aukštyje, gylyje vadovo kvalifikacijos tobulinimo programą. Mokymuose dalyvauja 8 valstybinės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos pareigūnai, kurie pagal pareigybę gali būti pirmojo, antrojo arba trečiojo operacinio vadovavimo lygmens vadovais. Jie atvyko iš Vilniaus, Marijampolės, Panevėžio bei Telšių apskričių priešgaisrinių gelbėjimo valdybų ir iš Ugniagesių gelbėtojų mokyklos. Kursų metu 4 val. skirtos teoriniam mokymui, o 31 val. praktiniam mokymui. Didžiąją dalį mokymų pareigūnai atliks praktines užduotis susijusias su gelbėjimo darbų aukštyje bei gylyje atlikimu, pasinaudojant įranga, esančia automobilinėje cisternoje.

2017-04-24

2017 m. balandžio 24 -28 d. Civilinės saugos mokymo skyriuje vyksta kursai pagal Žmogaus saugos mokytojų įvadinio civilinės saugos mokymo programą. Kursuose dalyvauja 23 mokytojai atvykę iš įvairių Lietuvos miestų. Pagrindinis šių kursų tikslas - mokyti ir rengti visuomenę, kaip elgtis gresiant ar susidarius ekstremaliosioms situacijoms, suteikti dalykinę kompetenciją pedagogams, kurie moko civilinės saugos šalies ikimokyklinio ir bendrojo ugdymo įstaigose. Kursų metu klausytojai susipažins su civilinės saugos sistema, jos veikimo principais, teisiniais ir organizaciniais pagrindais, gyventojų teisėmis, pareigomis civilinės saugos srityje, gyventojų apsaugos organizavimu, gamtinės, techninės, socialinės kilmės pavojais bei saugiu elgesiu joms susidarius.

Ugniagesių gelbėtojų mokykla. Biudžetinė įstaiga. Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre.
Adresas: R. Jankausko 2, LT-04310 Vilnius, LietuvaEl. paštas: ugm@vpgt.lt
Telefonas: +370 5 240 2802 Faksas: +370 5 240 2804 Įmonės kodas: 111962021