Adresas: R. Jankausko 2, LT-04310 Vilnius, LietuvaĮmonės kodas: 111962021
El. paštas: ugm@vpgt.ltTelefonas: +370 5 240 2802 Faksas: +370 5 240 2804

Naujienos

2016-05-12

Šių metų gegužės 11 d. Ugniagesių gelbėtojų mokyklos pratybų lauke vyko hidraulinės gelbėjimo įrangos „Weber“ pristatymas.

Šio pristatymo tikslinė klausytojų kategorija – pareigūnai, dirbantys su gelbėjimo įranga ir (arba) ją prižiūrintys. Paskaitas ir praktinius užsiėmimus vedė instruktoriai iš Lenkijos, hidraulinės gelbėjimo įrangos gamintojo „Weber“ atstovai. Teorinių paskaitų metu instruktoriai supažindino su įrangos charakteristikomis, specifika bei naujovėmis,o praktinių užsiėmimų metu - su hidraulinės gelbėjimo įrangos galimybėmis ir jos panaudojimo būdais transporto avarijų metu. Pristatyme dalyvavo 33 pareigūnai iš įvairių priešgaisrinių gelbėjimo valdybų bei Ugniagesių gelbėtojų mokyklos.

2016-05-11

2016 m. gegužės 5 d. Vilniaus Verkų mokykloje – daugiafunkciame centre, kuris vykdo intelekto sutrikimų turinčių vaikų pradinį, pagrindinį ir profesinį mokymą lietuvių ir rusų kalbomis, įvyko Civilinės saugos diena, kurioje dalyvavo daugiau nei 100 įvairaus amžiaus ir įvairių intelekto sutrikimų turinčių vaikų. Ugniagesių gelbėtojų mokyklos Praktinio parengimo skyriaus vyresnioji specialistė vidaus tarnybos vyresnioji leitenantė Miglė Dumčienė ir Civilinės saugos mokymo skyriaus vyriausioji specialistė Regina Voitkevič supažindino vaikus ir jaunimą su saugiu elgesiu ir veiksmais ekstremaliųjų situacijų metu. Vaikai aktyviai dalyvavo atsakinėdami į klausimus, dalinosi savo įspūdžiais bei išgyventomis istorijomis, atidžiai klausėsi apie galimybę įgytas žinias išbandyti kompiuteriniame žaidime „Quest city“. Šventinė ir linksma nuotaika lydėjo visą renginį.

2016-05-11

2016 m. gegužės 11 d. Ugniagesių gelbėtojų mokykloje vyko darbo su pirminėmis gaisro gesinimo priemonėmis neformalaus mokymo kursai, kuriuose dalyvavo 25 tarnautojai iš Lietuvos banko. Kursų metu Lietuvos banko tarnautojai ne tik susipažino su teoriniais dalykais, bet ir praktiškai mokėsi saugiai dirbti su pirminėmis gaisro gesinimo priemonėmis. 50 procentų mokymui skirto laiko buvo skiriama praktiniams užsiėmimams su gesintuvais ir kitomis pirminėmis gaisro gesinimo priemonėmis. Praktinis mokymas vyko atvirame lauke, Ugniagesių gelbėtojų mokyklos praktinio mokymo bazėje Valčiūnuose. Praktinio mokymo metu Lietuvos banko tarnautojai gesino kietąsias ir skystąsias degias medžiagas skirtingų rūšių gesintuvais, mokėsi teisingai laikyti gaisrinę žarną.

2016-05-11

Šių metų gegužės 9 d. Ugniagesių gelbėtojų mokyklos Narų ir fizinio parengimo skyriuje prasidėjo mokymai pagal 3-osios klasės naro mokymo programą. Asmenims, baigusiems šiuos kursus, bus suteikta naro kvalifikacija(naro gelbėtojo specializacija). Mokymuose dalyvauja 11 Valstybinės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos pareigūnų, kurie Ugniagesių gelbėtojų mokykloje sėkmingai išlaikė fizinio ir psichologinio parengtumo testavimą.

Narams gelbėtojams, dirbantiems valstybinėje priešgaisrinėje gelbėjimo tarnyboje, žmones gelbėti tenka ir dieną, ir naktį. Jie traukia vandenyje atsidūrusius automobilių vairuotojus ir jų keleivius, nuo tiltų šokinėjančius nelaimėlius ar saugumo taisyklių vandenyje nepaisančius žvejus. Per 2016 m. keturis mėnesius narai gelbėtojai ištraukė 28 skenduolius. Darbai vandenyje

2016 m. per keturis mėnesius sudarė 3,7 proc. visų, tuo pat metu atliktų gelbėjimo darbų.

2016-05-06

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas prie Vidaus reikalų ministerijos kartu su Ugniagesių gelbėtojų mokykla įgyvendina projektą „Moldovos Respublikos vidaus reikalų ministerijos Civilinės saugos ir ekstremaliųjų situacijų tarnybos gelbėjimo pajėgumų stiprinimas“ (projekto Nr. K2016-VB-MD-050), finansuojamą Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministerijos Vystomojo bendradarbiavimo ir paramos demokratijai programos lėšomis.

Projekto metu bus pasidalinta su Moldovos Respublikos vidaus reikalų ministerijos Civilinės saugos ir ekstremaliųjų situacijų tarnybos (toliau - Moldovos CSEST) pareigūnais gerąja Lietuvos patirtimi pasirengiant ekstremaliosioms situacijoms ir ekstremaliųjų situacijų valdymo organizavimo tobulinimo galimybėmis.

2016-04-29

2016 m. balandžio 28 d. Ugniagesių gelbėtojų mokyklos Mokymo skyriaus vyresnioji specialistė Natalija Šaripova kartu su septyniais UG-16/14 grupės kursantais dalyvavo konkurse "Branduolinis pavojus. Būtina žinoti", kuris vyko Valstybės sienos apsaugos tarnybos prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos Pasieniečių mokykloje. Konkursas buvo skirtas paminėti Černobylio atominės elektrinės avarijos 30-osioms metinėms. Konkurso tikslas - šviesti visuomenę apie branduolinį pavojų, Lietuvos saugumo ir gynybos politiką bei skatinti tarpmokyklinį bendradarbiavimą, gerosios patirties sklaidą, formuoti vertybines nuostatas. Be Ugniagesių gelbėtojų mokyklos kursantų konkurse dalyvavo ir kitų mokymo įstaigų komandos. Mokyklos kursantai pristatė pranešimą apie apsaugos priemones, kurias naudoja ugniagesiai gelbėtojai likviduojant įvykius susijusius su radioaktyviomis medžiagomis. Taip pat šias visas priemones kursantai ir pademonstravo, atsakė į užduotus dalyvių klausimus. Antroji užduotis komandoms buvo per 5 minutes surasti salėje paslėptą jonizuojančios spinduliuotės šaltinį panaudojant dozimetrus. Konkurso vertinimo komisija Ugniagesių gelbėtojų mokyklos kursantams skyrė pirmą vietą.

2016-04-27

Įgyvendinant Lietuvos policijos mokyklos, Pasieniečių mokyklos, Muitinės mokymo centro ir Ugniagesių gelbėtojų mokyklos bendradarbiavimo ir susitikimų planą, šių metų balandžio 26 d. aštuoni Ugniagesių gelbėtojų mokyklos UG-16/14 grupės kursantai, besimokantys pagal ugniagesio gelbėtojo modulinę profesinio mokymo programą bei juos lydėjęs Ugniagesių gelbėtojų mokyklos Mokymo skyriaus vyriausiasis specialistas vidaus tarnybos majoras Juozas Janavičius lankėsi Muitinės mokymo centre ir Muitinės muziejuje. Vyriausiasis muziejininkas kursantus supažindino su esama muziejuje dokumentine bei kita ekspozicine medžiaga apie Lietuvos muitinės istoriją. Muitinės mokymo centro kinologai pademonstravo, kaip dresuojami šunys, kaip apmokomi būsimieji kinologai.

2016-04-26

2016 m. balandžio 26 d. – balandžio 28 d. Civilinės saugos mokymo skyriuje, Nemenčinėje, Kalno g. 27, vyksta kursai pagal Asmenų, dalyvaujančių ekstremaliųjų situacijų valdyme, įvadinio civilinės saugos mokymo programą. Kursuose dalyvauja 30 klausytojų.

2016-04-22

2016 m. balandžio 19-21 d. Austrijos Respublikoje, Linco mieste vyko EFSCA (Europos priešgaisrinių gelbėjimo tarnybų koledžų asociacijos) darbo grupės pasitarimas. Jame dalyvavo Austrijos, Vokietijos ir Olandijos priešgaisrinių gelbėjimo tarnybų mokymo įstaigų atstovai. Susitikimui pirmininkavo Ugniagesių gelbėtojų mokyklos viršininkas vidaus tarnybos pulkininkas Valdas Krulikauskas. Pasitarimas, pavadinimu „Priešgaisrinių tarnybų savanorių mokymas“, inicijuotas siekiant aktyvinti EFSCA darbo grupės veiklas minėta tema.

2016-04-21

Ugniagesių gelbėtojų mokykla padeda nuotolinį mokymą pagal Įmonių, įstaigų ir organizacijų vadovų ir atsakingų asmenų, kuriems pavesta kontroliuoti objekto priešgaisrinę būklę ir imtis priemonių priešgaisrinės saugos reikalavimams vykdyti, priešgaisrinės saugos mokymo programą. Per savaitę užsiregistravę klausytojai turi susipažinti su pateikta mokymosi medžiaga ir išspręsti testą. Sėkmingai išsprendusiems testą bus išsiųsti šios mokymo programos baigimo pažymėjimai.

Norintys mokytis nuotoliniu būdu turi el. paštu ugm@vpgt.lt išsiųsti prašymą priimti į nuotolinio mokymo kursus pagal Įmonių, įstaigų ir organizacijų vadovų ir atsakingų asmenų, kuriems pavesta kontroliuoti objekto priešgaisrinę būklę ir imtis priemonių priešgaisrinės saugos reikalavimams vykdyti, priešgaisrinės saugos mokymo programą, atsiųsti duomenis, kurie reikalingi išrašyti išankstinio apmokėjimo sąskaitą. Su Jumis susieks Ugniagesių gelbėtojų mokyklos atstovas, kuris paaiškins tolesnius Jūsų veiksmus.

Nuotolinis mokymas suteikia galimybę mokytis darbo vietoje ar namie, kai Jūs to norite ir turite laisvo laiko.

Ugniagesių gelbėtojų mokykla. Biudžetinė įstaiga. Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre.
Adresas: R. Jankausko 2, LT-04310 Vilnius, LietuvaEl. paštas: ugm@vpgt.lt
Telefonas: +370 5 240 2802 Faksas: +370 5 240 2804 Įmonės kodas: 111962021