Adresas: R. Jankausko 2, LT-04310 Vilnius, LietuvaĮmonės kodas: 111962021
El. paštas: ugm@vpgt.ltTelefonas: +370 5 240 2802 Faksas: +370 5 240 2804

Naujienos

2014-12-03

Gruodžio 2 d. Ugniagesių gelbėtojų mokyklos Praktinio parengimo bei Narų ir fizinio parengimo skyriuose lankėsi Elektrėnų savivaldybės Vievio gimnazijos 47 mokinių ir 2 mokytojų grupė. Pagrindinis vizito tikslas - susipažinti su ugniagesio gelbėtojo profesijos ypatumais, darbo specifika. Vizito metu jo dalyviai buvo supažindinti su galimybe tapti ugniagesiu gelbėtoju. Vizito dalyviai stebėjo praktinius užsiėmimus su gaisrine bei gelbėjimo įranga, o taip pat susipažino su galimybe ugniagesiams gerinti fizinį bei profesinį pasirengimą naujajame Specialaus fizinio ir profesinio parengimo komplekse.

2014-11-29

Profesinis mokymasis grindžiamas ne tik tikslais, mokymosi turiniu, bet ir mokymo metodais bei priemonėmis, kurie padeda mokiniams siekti numatytų mokymo ir mokymosi tikslų ir kompetencijų, skatina motyvaciją mokytis, aktyvų ir savarankišką mokymąsi. Civilinės saugos mokymas yra privaloma visų formaliojo profesinio mokymo programų dalis, o civilinės saugos žinios ir gebėjimai yra būtini visuose šalies ekonominiuose veiklos sektoriuose dirbantiems asmenims, tačiau eilę metų profesinio mokymo įstaigos neturėjo civilinės saugos mokymo priemonių, kurios padėtų mokiniams įgyti reikiamas žinias ir gebėjimus civilinės saugos srityje, bei suvienodintų gaunamų žinių lygį. Profesinių mokymo įstaigų civilinės saugos mokytojams teko remtis tik savo entuziazmu bei atsitiktinai surasta informacija.

2014-11-26

2014 m. lapkričio 26 d. PAGD prie VRM Ugniagesių gelbėtojų mokykloje, R.Jankausko g. 2, Vilniuje, vyksta 8 val. trukmės seminaras „Profesinių mokymo įstaigų civilinės saugos mokytojų mokymas mokyti, naudojant naujas civilinės saugos mokymo priemones“, kuriame dalyvauja 23 civilinės saugos mokytojai iš Vilniaus, Kaišiadorių, Jonavos, Kauno, Marijampolės, Utenos, Aukštadvario, Alantos profesinių mokymo įstaigų. Seminare pristatomos mokymo priemonės, sukurtos 2012-214 metais Ugniagesių gelbėtojų mokykloje, įgyvendinant valstybės projektą „Civilinės saugos modulio mokymo priemonių parengimas“, finansuojamą pagal 2007-2013 m. Žmogiškųjų išteklių plėtros veiksmų programą 2 prioriteto „Mokymasis visą gyvenimą“ VP-1.2.2-ŠMM-04-V priemonę „Aukščiausios kokybės formaliojo ir neformaliojo mokymo paslaugų teikimas“. Seminare pristatomos šios naujos mokymo priemonės: Knyga mokiniui „Civilinė sauga profesinio mokymo įstaigoms“, elektroninė knyga ePub formatu ir jos atsisiuntimo galimybės, mokomieji vaidybiniai filmai „Gaisro pavojai“, „Gamtiniai pavojai“, „Cheminiai ir radiaciniai pavojai“ ir „Socialinio pobūdžio pavojai“ bei civilinės saugos užduočių rinkinys. Seminaro metu Ugniagesių gelbėtojų mokyklos Civilinės saugos centro specialistai dalijasi savo pasiūlymais, kaip naujas mokymo priemones efektyviai naudoti civilinės saugos pamokų metu.

2014-11-25

Lapkričio 25 d. Ugniagesių gelbėtojų mokyklos Praktinio parengimo bei Narų ir fizinio parengimo skyriuose lankėsi Vilniaus rajono Juodšilių Šv. Uršulės Leduchovskos gimnazijos 18 mokinių ir 2 mokytojų grupė. Pažintinis vizitas vyko pagal Profesinio veiklinimo projektą. Vizito metu jo dalyviai buvo supažindinti su ugniagesio gelbėtojo profesija bei galimybe tapti ugniagesiu gelbėtoju. Vizito dalyviai stebėjo praktinius užsiėmimus su gaisrine bei gelbėjimo įranga, o taip pat susipažino su galimybe ugniagesiams gerinti fizinį bei profesinį pasirengimą naujajame Specialaus fizinio ir profesinio parengimo komplekse.

2014-11-25

Lapkričio 25-27 dienomis Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento prie Vidaus reikalų ministerijos Ugniagesių gelbėtojų mokyklos Narų ir fizinio parengimo skyriuje vyks povandeninių techninių darbų specialistų atestacija. Atestacijoje dalyvauja VĮ „Ignalinos atominė elektrinė“ ir „UAB "Garant Diving" narai.

2014-11-24

Lapkričio 21 d. Ugniagesių gelbėtojų mokyklos Praktinio parengimo skyriuje vyko darbinis pasitarimas tema "Vilniaus apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos darbuotojų organizacinė kultūra". Pasitarimą organizavo Vilniaus apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos darbuotojos - A. Jakučiūnaitė, R. Grigaitė ir A. Vasiliauskaitė. 36 Vilniaus apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos pareigūnai dalyvavo pasitarime ir nuo 9.30 iki 14.30 diskutavo organizacinės kultūros klausimais. Užsiėmimų metu dalyviai nagrinėjo aktualius klausimus, mokėsi dirbti darbo grupėse, tobulino turimus įgūdžius ir gautas žinias siekė taikyti atlikdami užduotis. Užsiėmimų metu darbuotojai aptarė Vilniaus apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos viziją, misiją, vertybes ir tolimesnius organizacijos tikslus.

2014-11-21

Lapkričio 21 d. keturi Pasieniečių mokyklos kursantai, dalyvaujantys mobilumo projekte, lydimi Ugniagesių gelbėtojų mokyklos Praktinio parengimo skyriaus specialisto lankėsi Bendrajame pagalbos centre (BPC) ir Vilniaus apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos (Vilniaus APGV) 6 komandoje. Vizito metu būsimieji pasieniečiai buvo supažindinti su BPC veikla, skubios pagalbos numerio 112 paskirtimi, o taip pat buvo apsilankyta BPC operatorių salėje, kur susipažino su BPC operatoriaus darbo specifika. Vėliau svečiai lankėsi Vilniaus APGV 6 komandoje, kur buvo pademonstruota gaisrinė bei gelbėjimo technika ir įranga naudojama realiuose įvykiuose.

2014-11-19

Šių metų lapkričio 17-21 d. Ugniagesių gelbėtojų mokykloje bei Pasieniečių mokykloje pagal abiejų institucijų pasirašytą 2014 metų bendradarbiavimo planą, įgyvendinamas mokyklų kursantų mobilumo projektas. Keturi kursantai iš kiekvienos mokyklos visą savaitę turės galimybę dalyvauti partnerinės institucijos paskaitose bei praktiniuose užsiėmimuose, susipažins su kursantų gyvenimo sąlygomis, kasdienybe, mokymo sistema. Šia veikla siekiama glaudesnio abiejų mokyklų bendradarbiavimo bei suteikti kursantams platesnį artimos vidaus reikalų sistemos tarnybos pažinimą

2014-11-19

Šių metų lapkričio 17 d. į Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento prie Vidaus reikalų ministerijos Ugniagesių gelbėtojų mokyklos Praktinio parengimo ir Narų ir fizinio parengimo skyrių buvo atvykę Vilniaus universiteto ligoninės Santariškių klinikų Kraujo centro specialistai. Mokyklos pareigūnai ir darbuotojai, UG - 14/11 grupės kursantai ir kursų dalyviai besimokantys pagal Ugniagesybos ir gelbėjimo darbų mokymo programą aktyviai dalyvavo neatlygintinos kraujo donorystės akcijoje. Šioje akcijoje taip pat dalyvavo ir Pasieniečių mokyklos keturi kursantai, kurie vieši Praktinio parengimo skyriuje įgyvendinant mokyklų kursantų mobilumo projektą. Akcijos dalyvių dovanotas kraujas pasieks nelaimės ištiktus žmones.

2014-11-19

2014 m. lapkričio 18–20 d. Briuselyje (Belgijos Karalystė), vyko Europos Komisijos mokymo politikos grupės (angl. Training Policy Group) pasitarimas. Lietuvai atstovavo Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento prie Vidaus reikalų ministerijos Ugniagesių gelbėtojų mokyklos viršininkas vidaus tarnybos pulkininkas Valdas Krulikauskas.

Ugniagesių gelbėtojų mokykla. Biudžetinė įstaiga. Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre.
Adresas: R. Jankausko 2, LT-04310 Vilnius, LietuvaEl. paštas: ugm@vpgt.lt
Telefonas: +370 5 240 2802 Faksas: +370 5 240 2804 Įmonės kodas: 111962021